E hënë, 13 Korrik, 2020
31 C
Tirana

De Niro godet Trump-in: Ai mendon se është gangster, por as gangster i mirë s’është

Më të lexuarat

Aktori i njohur amerikan, Robert De Niro, ka sulmuar përsëri presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, gjatë një pjesëmarrje në spektaklin “The Graham Norton Show”.

I pyetur se çfarë mendon për karakteret e pjesëtarëve të mafia-s, De Niro kritikoi presidentin Trump, duke thënë: “Sot, ne kemi një president të çuditshëm, i cili mendon se është gangster, por as gangster i mirë nuk është”.

“Edhe gangsterët kanë nder në mesin e hajnave, i shtrëngojnë duart dhe e mbajnë fjalën, e tëra që ke është fjala. Ata merren vesh me fjalë dhe kaq, por ky djalosh nuk është i tillë”, shtoi aktori.

Ai është bërë i njohur për sulmet dhe kritikat ndaj presidentit Trump, dhe ka thënë vazhdimisht se shpreson që kreu i Shtëpisë së Bardhë do të shkarkohet, shkruan “Independent”, raportoi Express.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I ktheu ligjin Parlamentit, Meta jep ‘paralajmërimin’ e fundit

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka reaguar për vendimin e tij në lidhje me kthimin në Kuvend të ligjit që ndëshkon median sa i...

Pandemia/ Greqia bën lëvizjen e papritur në kufirin me Shqipërinë

Pas shtimit të rasteve me koronavirus, Greqia ka shtuar masat parandaluese për përhapjen e pandemisë në të gjitha pikat kufitare të vendit. Lajmin në...

A do të mbyllemi sërish? Manastirliu zbardh vendimin pas shifrave rekord të të infektuarve

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 117 raste pozitive. Po kështu, situata në Spitalin Infektiv vijon të paraqitet e rënduar. Në 24 orët...

Sinjale pozitive nga Vuçiç, njofton ambasadorin rus për dialogun me Kosovën

Një ditë pas rifillimit të dialogut midis Vuçiçit dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, me ndërmjetësimin e zyrtarëve të BE, disa sinjale janë dhënë...

Zbardhet skandali/ ‘Drejtoresha e kopshtit pranon fëmijët e të infektuarve me urdhër nga lartë’

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, akuzon punonjësit e kopshtt Nr. 18 në Tiranë, se kanë pranuar fëmijën e një të infektuari që punon...