E diel, 13 Qershor, 2021
23 C
Tirana

Data/ Thaçi dhe Haradinaj takohen me Vuçiçin në Berlin

Berlini ‘bashkon’ presidentin e Kosovës me atë të Serbisë. Aleksandar Vuçiç do të udhëtojë më 29 prill në kryeqytetin e Gjermanisë, ku do të takohet me presidentin Hashim Thaçi.

Të pranishëm në takim do të jenë edhe kryeministrat e dy shteteve në fjalë, Ana Bërnabiç dhe Ramush Haradinaj.

Lajmi është konfirmuar nga presidenti serb, i cili po ashtu ka thënë se ky takim i 29 prillit është bërë me ftesë të Francës dhe Gjermanisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...

Euro 2020/ Anglia dhe Austria e nisin me fitore, 21:00 rradha e “tulipanëve”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Euro 2020. Anglia mundi Kroacinë me rezultatin 1-0 me gol të Sterling në pjesën e...