E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

“Dallgë në pishinë”, shikoni ç’ndodh kur bie tërmeti me magnitudë 6.8  (VIDEO)

Filipine u shkund nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 mëngjesin e të dielës. Lëkundjet ishin më të forta në ishullin e Milandanos, por u ndjenë edhe në afërsi të ishullit.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihen momentet e tmerrit nga tërmeti i fuqishëm në një pishinë. Siç mund ta shihni, lëkundja është aq e fuqishme, sa uji del nga pishina si dallgë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Koronavirusi/ Më shumë të shëruar se të infektuar, por kurba mbetet e lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.021 raste të reja, nga 3.258 testime të...

Pse temperaturat ulen shumë gjatë natës në shkretëtira?

Nëse do të ndërmerrni një udhëtim ditor në shkretëtirën e Saharasë në Afrikën e Veriut, do të duhet të keni me vete më shumë...