E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Ç’po ndodh rreth nesh?/Titujt kryesorë të lajmeve në botë në 24 orët e fundit

Zhvillimet kryesore në botë

Pentagoni, nga 15 shtatori vaksinimi i detyrueshëm për trupat ushtarake

Pasaporta e vaksinimit anti-Covid e detyrueshme në Francë

Përplasje me policinë, në Britani protestohet kundër pasaportës së vaksinimit

SHBA, ekspertët paralajmërojnë mbi rreziqe të reja të lidhura me COVID-in

Arabia Saudite kompenson familjet e punonjësve shëndetësorë që vdiqën në luftë me Covid

Një ditë pas Lojërave Olimpike, Tokio shënon 2.884 raste me Covid

Administrata Biden vendos të tjera sanksione ndaj Bjellorusisë

Lukashenka mohon lidhjet me vdekjen e disidentit në Ukrainë

Izraeli kërkon përgjegjësi nga Libani për sulmet me raketa

I akuzuar për ngacmim seksual, guvernatori Cuomo mund të përballet me akuza penale

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...