E martë, 31 Mars, 2020
12 C
Tirana

Covid-19/ Presidenti i Federatës italiane: Do i bëj UEFA-s kërkesën urgjente

Lexo edhe ...

“I shpëtoi koronavirusi”/Kurti: Do të mbahej demonstrata më e madhe që ka parë Kosova ndonjëherë

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur në lidhje me votimi e mocionit të mosbesimit që e rrëzoi atë nga pushteti. Në...

Kurti dhe Mustafa “kokë më kokë” live, cili po merr shikueshmërinë më të madhe

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur në lidhje me mocionin e mosbesimit që u votua para pak ditësh në Kosovë. I...

Pacientët e shtruar te Infektivi/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se 5 persona të tjerë janë shëruar nga koronavirusi. Përmes një postimi në...

“Lekë në dorë s’ka”/Rama ia pret shkurt qytetarit: Do ju ndihmojmë të mbani frymën

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme komunikimin live me disa nga qytetarët që kanë shprehur shqetësimet e tyre te platforma “shqipëriaqëduam.al”. Kreu...

Presidenti i Federatës italiane të futbollit Gabriele Gavrina përgjatë një interviste për “sportmediaset”, ka rrëfyer se ditën e martë do i bëjë UEFA-s një kërkesë urgjente për shkak të koronavirusit.

“Italia në këto momente është dy javë përpara vendeve të tjera në shpërthimin e kësaj pandemie. Të martën do i kërkojmë UEFA-s që të shtyjë Europianin. Shpresojmë të nisim Serie A në maj dhe të përfundojmë kampionatin në fund të qershorit. Duam që Serie A të jetë mbyllur me 30 qershor”, deklaroi Presidenti i Federatës.

I pyetur nëse lojtarët mund ta kenë humbur formën e tyre kur kampionati të rifillojë, Gavrina u përgjigj:

“Lojtarët le të rrinë në paqe në shtëpitë e tyre, kanë nevojë për të rikuperuar energjitë fizike dhe psikologjike. Le të qëndrojnë edhe pak kohë me familjet e tyre, kanë nevojë dhe e meritojnë diçka të tillë. Mbrojtja e shëndetit është gjëja kryesore”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“I shpëtoi koronavirusi”/Kurti: Do të mbahej demonstrata më e madhe që ka parë Kosova ndonjëherë

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur në lidhje me votimi e mocionit të mosbesimit që e rrëzoi atë nga pushteti. Në...

Kurti dhe Mustafa “kokë më kokë” live, cili po merr shikueshmërinë më të madhe

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur në lidhje me mocionin e mosbesimit që u votua para pak ditësh në Kosovë. I...

Pacientët e shtruar te Infektivi/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se 5 persona të tjerë janë shëruar nga koronavirusi. Përmes një postimi në...

“Lekë në dorë s’ka”/Rama ia pret shkurt qytetarit: Do ju ndihmojmë të mbani frymën

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme komunikimin live me disa nga qytetarët që kanë shprehur shqetësimet e tyre te platforma “shqipëriaqëduam.al”. Kreu...

Zbuloni dëshirën e Anjeza Shahinit për ditëlindjen e bashkëshortit

Këngëtarja shqiptare Anjeza Shahini, një prej vokaleve më të mira, prej vitesh jeton në Angli. Sot këngëtarja me anë të një postimi në Instagram ka...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT