E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Covid-19, Italia shënon rritje të të infektuarve

Për të 9-tën javë me rradhë, Italia regjistron rritje të numrit të personave të infektuar me koronavirus.

Raporti lavora i autoriteteve shëndetësore, regjistron 3266 vatra aktive virusi në nivel kombëtar dhe 909 më shumë se një javë më parë.

Rritje ka gjithashtu edhe numri i të infektuarve në regjim spitalor  e në terapi intesive.

Ndërkohë, është reduktuar numri i rasteve të të infektuarve të ardhur nga jashtë kufijve italianë.

Mosha mesatare e të infektuarve është rreth 42 vjeç.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...