E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Copa America/ Brazili do kalimin e grupit ndaj Kolumbisë, fillon në 02:00

Favoritet e ‘Copa America’, Brazili do të kërkojë të vazhdojë fillimin perfekt të turneut kur të përballen sonte në orën 02:00 me orën e Shqipërisë, me Kolumbinë në ‘Estadio Nilton Santos’ të Rio de Janeiro-s.

‘Selecao’ vjen pas dy fitoreve radhazi ndaj Venezuelës dhe Perusë, por kjo premton të jetë prova e tyre më e vështirë pasi ata përballen me një Kolumbi, që shpreson ta përfundojnë fazën e grupeve me notë pozitive.

Teksa me një rezultat pozitiv Brazil do të sigurojë vendin e parë në Grupin B, Tite do të tundohet të fusë formacionin më të fortë të mundshëm kundër një skuadre të dëshpëruar për tre pikë.

Formacionet e mundshme:

Brazili 4-3-3: Alisson; Danilo, Marquinhos, Silva, Lodi; Casemiro, Fred, Fabinho; Jesus, Richarlison, Neymar

Kolumbia: 4-2-3-1: Ospina; Medina, Sanchez, Mina, Tesillo; Barrios, Uribe; Cuadrado, Cardona, Diaz; Morelos

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...