E enjte, 16 Shtator, 2021
32.5 C
Tirana

Çmime të “çmendura”/ Dalin në treg maskat e mëndafshta për koronavirusin

Përhapja e shpejtë e koronavirusit në Itali, ka bërë që maskat mbrojtëse të shiten në masë duke rritur kërkesën për më shumë maska.

Pas rasteve të para të koronavirusit në Lombardi dhe Veneto, në shumë dyqane thuajse nuk gjen më maska. Mirëpo marka e njohur Fendi duket se ka përfituar nga ky rast, duke hedhur në treg “linjën” më të re të maskave.

Ajo është e punuar nga një copë mëndafshi i pastër dhe kushton plot 190 euro.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....