E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Çiklizmi shqiptar nis aktivitetet pas izolimit nga pandemia

Sporti i çiklizmit ka nisur aktivitetin e tij të parë për vitin 2020.

Raportohet se Kupa e Korçës ka hapur siparin e këtij sporti, që i paraprin zhvillimit të turit të 76 çiklistik të Shqipërisë në fund të muajit korrik.

Dhjetëra çiklistë të rinj dhe ata të elitës kanë garuar nëpër rrugët e qarkut të Korçës me itinerare vajtje-ardhje.

Në etapën e dytë që ishte edhe më e gjata, 110 kilometra, Korçë-Bilisht-Plasë-Qafë Plloçë-Korçë triumfoi çiklisti tiranas Olsi Velia.

Pas tij u renditen dy çiklistët e Vllaznisë, Bruno Kola dhe Besmir Banushi. Si ekip, vendin e parë në këtë aktivitet e zuri ekipi i Vllaznisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...