E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Çifti gënjeu në “Dua të të bëj të lumtur”, Arbana del me deklaratën e fortë

Më të lexuarat

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

Budina paralajmëron surpriza për nesër: Dy dosje të reja në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos pasditen e sotme në Kukës, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Ata kanë...

“Do shihni një tjetër president”, Meta bën lëvizjen e radhës

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka kthyer në Kuvend ligjin për ‘Turizmin Detar’. Në arsyetimin e tij, Meta thotë se ligji ka fjalë dhe...

“Kemi frikë të dalim”, Berisha: Policia po fsheh ngjarjen në Bulqizë

Banorët në Bulqizë janë tmerruar mbrëmjen e djeshme nga breshëria e kallashnikovit. Denoncimin e bën një qytetar në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas qytetarit...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

Përfundon takimi Yuri Kim-Basha/ Ambasadorja u vendos ultimatum politikanëve shqiptarë

Sapo ka përfunduar takimi mes Ambasadores së SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe Kryetarit të PD-së Lulzim Basha. Kim u ka vendosur ultimatum politikanëve shqiptarë...

Meta dekreton 3 ligje të qeverisë për mjedisin dhe pyjet

Presidenti Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e tre ligjeve. Bëhet fjalë për: Ligjin nr. 52/2020 “Për disa ndryshime në ligjin nr. 10 448,...

Mbyllet mbledhja për reformën zgjedhore, palët bien dakord për 3 pika

Përfaqësuesi i PS-së në tryezën e Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi se është arritur dakordësia mes palëve politike për disa çështje të rëndësishme. Palët kanë...

Sërish numër i lartë i rasteve të reja, bilanci për 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 21 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas njoftimit, 13 prej rasteve të reja janë...

Gjatë sezonit të kaluar, historia e Elidës dhe Arjanit në emisionin “Dua të të bëjë të lumtur” mori vëmendjen e të gjithëve. Ata ishin një çift me probleme xhelozie, ndërsa morën pjesë në emision për t’i dhënë shans njëri-tjetrit. Ishte Elida e cila thirri bashkëshortin në studio për t’i kërkuar falje, dhe të mos jetë më xheloz.

Por tashmë Elida e ka braktisur bashkëshortin, i cili u paraqit në emisionin “Historia ime”, për t’i bërë thirrje asaj të rikthehet për hir të fëmijëve.

Gjatë telefonatës me moderatoren e emisionit, Mirela Milori, Elida u shpreh se kishte bërë kompromis për të dalë në emision me Arjanin, pasi donin të përfitonin ushqime, para dhe t’u paguhej 2 muaj qera.

“Po është e vërtetë, kam gënjyer sepse kam rënë në komplot me Arjanin që kemi dalë në atë emision. Nuk ka qenë surprizë për Arjanin. Thjesht që të merrja, të paguaja dy muaj qera edhe ushqime që më kanë sjellë në shtëpi, ka qenë gazetare Lori, se s’më kujtohet mbiemri”, u shpreh ajo.

Ndodhur në këto kushte, edhe vetë emisioni “Dua të të bëj të lumtur”, ka përcjellë një reagim.

Arbana Osmani ka publikuar deklaratën zyrtare të tij, ku thuhet se ka qenë Elida që kishte shkuar në zyrat e emisionit për t’u bërë pjesë e programit.

 

View this post on Instagram

 

@arbanao @topchannelalbania #duatetebejtelumtur

A post shared by Dua të të bëj të lumtur (@duatetebejtelumtur_topchannel) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Operacioni “Baldushku”/ Dy të arrestuar për shitje të lëndëve narkotike

Dy shtetas 22 vjeç dhe 30 vjeç, të dy banues në Tiranë janë vënë në pranga, pasi akuzohen për tregtimin e lëndëve narkotike. Në sajë...

12 fëmijë për grup, rregullat e reja në kopshte

Ashtu siç është njoftuar nga autoritetet në vendin tonë, kopshtet dhe çerdhet pritet të hapen më datën 1 Qershor. Ndërkohë raportohet se edukatorët dhe stafi...

Pas takimit me Yuri Kim, Basha bën lëvizjen e radhës

Një ditë pas takimit me ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim, kryedemokrati Basha po mban një takim me ambasadorin gjerman, Peter Zingraf. Takimi ka në fokus...

Nuk është për t’u mburrur! Ja për çfarë e përdorim më shumë internetin

Interneti në Ballkanin Perëndimor përdoret gjerësisht për qëllime komunikimi veçanërisht duke përdorur mediat sociale! Ky është rezultati i sondazhit vjetor “Barometri i Ballkanit” 2020, që...

Pesë gjërat fantastike që bën truri kur je në gjumë

Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është mjaft domethënës, sidomos për faktin se gjumi është thelbësor...
WhatsApp KONTAKTO TT