E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Champions 21:00 / Parizienët presin ‘qytetarët’ nga Anglia, luhet finalja

PSG pret në Paris të Francës Mançester Sitin në ndeshjen e parë të gjysmëfinaleve, në kompeticionin më të rëndësishëm në Evropë, ku do të luhet përballja e dytë e Ligës së Kampionëve në këtë fazë pas Real – Chelsea.

Ndeshja fillon në orën 21:00 në “Parc de Princes” dhe do të drejtohet nga gjyqtari gjerman Felix Brych.

Formacionet e mundshme:

PSG: (4-3-3): Navas; Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Paredes, Gueye, Veratti; Di Maria, Mbappe, Neymar

Siti: (4-3-3): Ederson; Walker, Stones, Dias, Cancelo; Rodri, De Bruyne, Gundogan; Mahrez, Silva, Foden

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...

VIDEO/Nga e hëna do hyjë në fuqi udhëzimi për çertifikatën e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka kërkuar nga të gjithë arsimtarët dhe studentët që të vaksinohen, pasi nga e hëna do bëhet e detyrueshme...

Bundestagu i dominuar nga burrat

Në parlamentin aktual gjerman, numri burrave është sa dyfishi i grave. Që prej 20 vjetësh pjesëmarrja e grave nuk ka qenë asnjëherë kaq e...