E mërkurë, 28 Tetor, 2020
16 C
Tirana

Çfarë u bë me projektin për në Itali? Ja çfarë thotë moderatorja shqiptare

Më të lexuarat

Humb betejën me virusin specialistja e Shëndetit Publik në Tiranë

Pandemia çdo ditë e më shumë po shkakton humbje jete, dhe një numër të lartë të infektuarish. Humbje jete ka patur po kështu edhe nga...

Kodi Zgjedhor/ Venecia i kthen përgjigje Metës: Do e shqyrtojmë në dhjetor

Presidenti i Komisionit të Venecias, i ka dërguar një letër Presidentit Ilir Meta, lidhur me kërkesën e këtij të fundit për të dhënë një...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

“Do përjetojmë situatën e Italisë”, mjekja shqiptare në Gjermani jep alarmin

Sikundër Franca, edhe Gjermania pritet të ashpërsojnë masat e kufizimit, teksa rritet numri i të infektuarve me koronavirus nëpër Evropë. Mjekja Marsela Ceno, e...

Bum infektimesh/Franca merr vendimin ekstrem, në karantinë për të paktën 1 muaj

Franca ndodhet mes pesë vendeve më të goditura në botë nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit, Franca ka regjistruar 33.417 raste të reja...

Të rinjtë përplasen me policinë, çfarë ndodhi mbrëmë në Tiranë (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme në Tiranë ka ndodhur një përplasje mes efektivëve të policisë, dhe tre të rinjve. "Ora News" ka publikuar pamjet e efektivëve të...

Mbi 30 milionë kinezë banojnë ende në shpella, ja cila është arsyeja

Rreth 30 milion kinezë jetojnë ende në shpella. Dhe mbi 100 milionë të tjerë banojnë në shtëpi me një ose më shumë mure të...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Video/ Ekzekutohet me raketë ministri i Mbrojtjes në Armeni

Përshkallëzohet lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit. Mediat botërore raportojnë se është ekzekutuar me raketë ministri i Mbrojtjes i rajonit separatist armen të Artsakh. Siç shihet dhe...

Pak kohë më parë, në mediat rozë qarkulloi lajmi se moderatorja shqiptare Arjola Shehu do të zhvendosej në Itali, pasi një projekt i ri po konkretizohej. Ajo njoftoi në dhjetor të vitit të kaluar se do të merrte pjesë në projektin “Tipicita”, ku do të prezantonte në krah të gazetarit Marco Ardemagni.

Por çfarë ndodhi me këtë projekt? “Me planet në Itali çfarë u bë?”, ishte kjo pyetja e Jonida Shehut në emisionin “Soiree”, që e vuri në siklet Arjolën. Por moderatorja nuk qendroi në heshtje, dukje shuar çdo kuriozitet të mundshëm.

Lexo edhe :   Në Itali qarkullojnë 5 variante të COVID-19

“Fillimisht ishte një projekt që kishte të bënte me Ambasadën italiane. Më pas disa sipërmarrës italianë që gjendeshin në eventin që po organizonim.. U tërhoqëm, u rekrutuam për të prezantuar një tjetër produksion, i cili ishte italian dhe nuk kishte shumë…”, u shpreh ajo.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“5 mijë vende të reja pune dhe paga të larta”, Rama jep lajmin e shumëpritur

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka shkuar sot në Bathore, për të vizituar nga afër një...

I mashtronte se do i punësonte në firmën e ndërtimit, pranga 70-vjeçarit

Policia ka arritur që të zbardhë skemën e mashtrimit që bënte një i moshuar, duke u premtuar qytetarëve se do i punësonte kundrejt vlerave...

Mësuesja në Prrenjas humb betejën me koronavirusin

Një mësuese nuk ia ka dalë dot që të fitojë betejën me COVID-19. Fatkeqësisht ka humbur jetën një mësuese në Prrenjas, pasi ishte infektuar...

Studimi/ Imuniteti ndaj Covid-19, mund të zhduket shumë shpejt pas infektimit

Një studim i ri ka gjetur prova se imuniteti ndaj Covid-19, mund të bjerë me kalimin e kohës, në një mënyrë të ngjashme me...

“Mos fut hundët”/Presidenca i përgjigjet Ramës me dy nene

Kryeministri Rama dhe presidenti Meta janë përfshirë sot në një tjetër debat, që lidhet me situatën me pandeminë. Një letër që i është drejtuar...