E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Çfarë po ndodh? Bie Whatsapp, Instagram, Facebook dhe Messenger

Disa nga aplikacionet më të përdorura në botë si Whatsapp, Instagram, Facebook dhe Mesenger nuk po punojnë prej disa minutash.

Të shumtë janë përdoruesit të cilët thonë se nuk mund të komunikojnë dot nëpërmjet këtyre aplikacioneve, ndërsa ende është e paqartë arsyeja e këtij bllokimi.

Instagram thotë se ka një gabim serveri, ndërsa Facebook gjithashtu thotë se ka një gabim për përdoruesit që përpiqen të identifikohen.

Kjo nuk është hera e parë që ka të tilla probleme me disa nga aplikacionet përdoren gjërësisht në botë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Danimarkë-Finlandë, UEFA jep vendimin zyrtar për ndeshjen

UEFA ka vendosur që ndeshja midis Danimarkës dhe Finlandës do të rifillojë në orën 20:30. Ky vendim, erdhi pas kërkesës së lojtarëve të të...

Dorëheqja e Ruçit/ Rama: ”M’u prenë krahët”

Kryeministri Edi Rama e ka pritur me trishtim dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi nga funksionet drejtuese të PS dhe nga politika. Gjatë fjalës...

”Berisha non grata”/ Rama komenton për herë të parë vendimin e DASH

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë, në lidhje me vendimin e DASH, për shpalljen ''non grata'' të ish-kryeminsitrit Sali Berisha dhe...

Pësoi atak kardiak në fushë, zbulohet gjendja shëndetësore e Eriksen

Mesfushori danez, Kristian Eriksen tronditi botën e futbollit, pasi në minutën e 43-të të ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, pësoi atak kardiak dhe humbi...

Të papritura/ Ruçi tërhiqet nga politika, Berisha kërkon të rikthehet…

Edhe pse aspak të barabartë për atë që kanë përfaqësuar deri në vitin 1990 dhe pas vitit 1990, edhe pse të pakrahasueshëm në kontributet...