E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Çfarë mendojnë francezët për SPAK? Hoxha: Duhen kapur peshkaqenët e mëdhenj

Gazetari Artan Hoxha do jetë pjesë e një projekti të televizionin ‘France 3’, i cili synon promovimin e vendit tonë.

Duke marrë shkas nga ky koment, një nga ndjekësit e tij në Facebook e ka pyetur se çfarë mendimi kanë francezët për SPAK. Gazetari ka folur pa ‘doreza’, ku citon se francezët janë të mendimit se duhen kapur së pari peshqit e mëdhenj që kanë grabitur paratë e shqiptarëve, dhe kanë 30 vite që e mbajnë peng vendin.

“Francezët mendojnë se duhen kapur peshkaqenët e mëdhenj që kanë grabitur paratë e shqiptarëve dhe kanë 30 vite që mbajnë peng vendin. Pastaj duhen arrestuar ata që u shërbejnë duke e bërë të zezën të bardhë, duke thënë që në këtë vend nuk ka krim nuk ka korrupsion dhe qe udhëheqësi është lider global…”, shkruan gazetari.

Aksionet e ditëve të fundit kanë nxjerrë peshqit e rrjetës së zakonshme. Peshqit e mëdhenj janë të “fortët”, trafikantët, mafiozët. Me operacionet e fundit, janë dhënë provat se aksioni ka nisur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tashmë ka një datë, ja kur do martohet Rudina Dembacaj me Mark Frrokun

Aktorja e njohur e humorit, Rudina Dembacaj, pas shumë aludimesh për një dasmë të mundshme me Mark Frrokun, tashmë ka zbuluar çdo gjë. Një ftesë...

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...