Aktualitet

 Çfarë kërkoi sot Komisioni Hetimor për presidentin Meta


               Publikuar në : 11:18 - 03/12/19 M P

Megjithëse në kohë fatkeqësie, lufta politike vazhdon në ‘hije’. Mësohet se ditën e sotme deputetët e mazhorancës dhe opozitës parlamentare kanë mbledhur komisionin hetimor për presidentin Meta.

Arsyeja e mbledhjes së tyre, shtyrja e afatit të hetimeve edhe me 4 muaj të tjera.

Frikë të hyni në shtëpi? Psikologia këshilla qytetarëve: Si ta largoni ankthin

“Ky komision dhe mazhoranca ka kërkuar një shtesë për afat kohor. Dhe për të investiguar një institucion kaq të rëndësishëm duhet më shumë kohë. Kjo ka ardhur edhe për shkak të gjendje në Shqipëri pas tërmetit të rënë. Është e pamundur që afati që është përcaktuar me 8 dhjetor.

Shtyrja me 4 muaj kërkohet për ta nxjerrë këtë punë të saktë. Mund të duhet edhe kohë tjetër madje por edhe mund ta mbyllim më para. Kjo është rasti i parë i një hetimi të presidentit dhe ishalla nuk kemi më raste të tilla” tha Alban Zeneli.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT