E premte, 30 Tetor, 2020
20 C
Tirana

Çfarë kanë rezervuar yjet për ju/ Horoskopi 29 shtator 2020

Më të lexuarat

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Sulm terrorist në Francë, dy të vdekur e disa të plagosur (FOTO-VIDEO)

Një sulm me thikë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Nice të Francës, pranë kishës së Notre-Dame, ku për pasojë kanë...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

Rënie e lehtë e numrit të rasteve të reja, spitalet të tejmbushura

Dita e sotme ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të infektuarve me Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 275...

E rëndë/ Futbollisti 31-vjeçar gjendet pa jetë në një parking makinash

Futbollisti 31-vjeçar, Nam-Çun Kim është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një parking makinash. Dyshohet se mbrojtësi që aktivizohet me klubin e Seul është...

“Deti në Hagë”/ Ministri grek zbulon marrëveshjen me Ramën, Metën dhe Bashën

“Marrëveshja mes Athinës dhe Tiranës për të apeluar së bashku në Hagë për përcaktimin e kufijve detarë, përveç se është një mesazh ndaj Ankarasë,...

Skandali/“E arrestuan se përqeshi Ramën”, Manjani del me thirrjen urgjente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me shoqërimin në polici të një gruaje 45-vjeçare, pasi kjo e fundit ka qeshur gjatë një...

U shtir si Ardit Gjebrea në mesazh, i mori dy mijë euro biznesmenit me WhatsApp

“Jam në lëvizje duke bërë emision, por nëse mundesh t’i japësh një mikut tim 2 mijë euro”. Në mes të një bisede në WhatsApp...

Dashi

Ju po hyni në një kohë të gjallë në jetën tuaj, që do të thotë se është një kohë e shkëlqyer për të filluar eksplorimin e një hobi të ri, interesi ose mundësie për karrierë. Truri juaj është i hapur për ide të reja, dhe mënyra të reja për të realizuar gjërat.

Demi

Sot duhet ta kaloni kohën duke kërkuar shembuj të botës reale të ideve inovative, ose koncepteve të reja filozofike. Artet ose filmat e huaj mund të jenë sfera e përsosur për këtë. Jini të hapur për ta përdorur mendjen në mënyra të reja.

Binjakët

Shqetësimet e reja që keni në lidhje me karrierën, nuk do të zhduken shpejt. Është koha të bëni një bisedë me dikë që i besoni, dhe nuk ka pse të jetë dikush që është i lidhur ngushtë me atë që bëni çdo ditë. Shmangni bisedat me këdo që është shumë afër situatës suaj.

Gaforrja

Kur ishte hera e fundit që keni bërë diçka egoiste? Vendosni disa plane në vend për një ditë pushimi. Ose bëni një pushim solo. Ju duhet t’ia kushtoni tërë energjinë vetes! Bërja e një pushimi do t’u japë njerëzve shansin të kuptojnë me të vërtetë, se çfarë lloj ndikimi keni në jetën e tyre.

Luani

Mund të ketë shumë shpërqendrime të tmerrshme rreth jush sot. Disa do të jenë argëtuese, por disa mund të jenë të bezdisshme, si një bashkëpunëtor ankues ose mik hiperaktiv. Gjithë çfarë duhet të bëni është të mbani një qëndrim pozitiv dhe të qëndroni fleksibël.

Virgjëresha

Sot është një kohë e mirë për të filluar një projekt që mund të keni dashur ta filloni prej një kohe të gjatë. Universi po ju dërgon shumë energji pozitive, e cila gjithsesi siguron një rezultat pozitiv. Do të befasoheni se sa larg mund të shkoni para se dikush të vërejë se çfarë po bëni.

Lexo edhe :   Horoskopi 29 tetor, zbuloni shenjat me fat
Lexo edhe :   Lexoni parashikimin e horoskopit, çfarë kanë rezervuar yjet për ju sot

Peshorja

Dilni për të eksploruar dhe do të gjeni disa surpriza të këndshme. Pavarësisht nëse thjesht bëni një shëtitje ose rezervoni një fluturim, ka njerëz dhe vende të reja për t’u njohur më mirë. Lumturia vjen kur jeni duke u njohur me gjëra të reja.

Akrepi

Ju nuk mund të parashikoni kurrë se si do të reagojnë njerëzit e tjerë përreth jush, por nuk duhet të përpiqeni ta modifikoni sjelljen në mënyrë që ta shmangni. Thjesht vazhdoni siç do të bënit normalisht dhe njerëzit do ta vlerësojnë qëndrimin tuaj.

Shigjetari

Sot do të ndiheni sikur keni marrë shumë përgjegjësi mbi vete. Duhet të mësoni të thoni ‘jo’ kur e kuptoni se ju mungon koha fizike. Sa i përket aspektit sentimental, do të kaloni momente shumë pozitive me partnerin.

Bricjapi

Ju jeni aq të zgjuar sa të pranoni faktin se jeta nuk është e drejtë, kështu që nëse gjërat nuk shkojnë sipas mënyrës suaj, shikojini gjërat në perspektivë. Ju duhet të mbani ekuilibrin tuaj midis të qenit praktik dhe të qenit idealist, si dhe të pranoni çdo ndryshim që vjen në jetën tuaj sentimentale.

Ujori

Kjo do të jetë një ditë plot miqësi dhe mundësi të mëdha. Dita juaj mund të jetë e mbushur, kështu që koha do të jetë thelbësore. Nëse bëheni pak krijues, do të jeni në gjendje ta kryeni punën dhe të kënaqeni pa kapërcyer asnjë ritëm.

Peshqit

Sot kushtojini vëmendje një personi që po bën çmos për të të shmangur! Kontaktojeni dhe jini proaktivë në lidhje me situatën. Është në interesin tuaj më të mirë që të flisni me këtë person, dhe të sqaroni çdo keqkuptim mes jush.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tërmeti ‘shkrin akujt’ mes Turqisë dhe Greqisë, Mitsotakis telefonon Erdogan

Tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.6, duket se ka shkrirë akujt mes Greqisë dhe Turqisë. Pas lëkundjeve të forta sizmike që përjetuan të dyja vendet, kryeministri...

Michel bisedë me Ramën: Pres me padurim Konferencën e Parë Ndërqeveritare

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama. Michel thotë se pret me padurim mbajtjen e Konferencës së...

Trajtimi në spitale, Rama ‘mbron’ Manastirliun: Basha njësoj si famëkeqi Sali

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me qëndrimin e liderit të opozitës, Lulzim Basha pas deklaratës së ministres së Shëndetësisë, Oherta Manastirliu në...

A preket Shqipëria pas lëkundjeve të tërmetit në Turqi? Flet sizmiologu Duni

Sizmologu, Llambro Duni ka komentuar situatën që po kalojnë Greqia dhe Turqia, të cilat u tronditën mesditën e së premtes nga lëkundjet e forta...

”Polic ishe dhe ke mbetur”, Lleshaj kërkon ndjesë pas debatit me Murrizin

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas debatit të djeshëm në parlament me deputetin Myslym Murrizi. Lleshaj shprehet se në respekt të të gjithë...