E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Çfarë kanë rezervuar yjet për ju/ Horoskopi 28 shtator 2020

Më të lexuarat

E rëndë/ Futbollisti 31-vjeçar gjendet pa jetë në një parking makinash

Futbollisti 31-vjeçar, Nam-Çun Kim është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një parking makinash. Dyshohet se mbrojtësi që aktivizohet me klubin e Seul është...

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Sulm terrorist në Francë, dy të vdekur e disa të plagosur (FOTO-VIDEO)

Një sulm me thikë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Nice të Francës, pranë kishës së Notre-Dame, ku për pasojë kanë...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

Rënie e lehtë e numrit të rasteve të reja, spitalet të tejmbushura

Dita e sotme ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të infektuarve me Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 275...

“Deti në Hagë”/ Ministri grek zbulon marrëveshjen me Ramën, Metën dhe Bashën

“Marrëveshja mes Athinës dhe Tiranës për të apeluar së bashku në Hagë për përcaktimin e kufijve detarë, përveç se është një mesazh ndaj Ankarasë,...

Skandali/“E arrestuan se përqeshi Ramën”, Manjani del me thirrjen urgjente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me shoqërimin në polici të një gruaje 45-vjeçare, pasi kjo e fundit ka qeshur gjatë një...

U shtir si Ardit Gjebrea në mesazh, i mori dy mijë euro biznesmenit me WhatsApp

“Jam në lëvizje duke bërë emision, por nëse mundesh t’i japësh një mikut tim 2 mijë euro”. Në mes të një bisede në WhatsApp...

Dashi

Po hyni në një periudhë mjaft të mirë në jetën tuaj. Është koha e duhur për të nisur një hobi të ri. Do të jeni të hapur për ide të reja.

Demi

Kaloni më shumë kohë duke kërkuar shembuj të botës reale, ide inovative ose koncepte të reja filozofike. Gjendja financiare, për fat te ju do të jetë optimale. Ata që janë ne një lidhje do e forcojnë bashkëpunimin në çift.

Binjakët

Shqetësimet e reja që keni në lidhje me karrierën tuaj nuk do të zhduken shpejt, prandaj përballuni me ta si person inteligjent që jeni. Është koha të bëni një bisedë me dikë që i besoni dhe nuk ka pse të jetë dikush që është i lidhur ngushtë me ju.

Gaforrja

Ekziston mundësia që gjërat mund të mos ecin ashtu siç i kishit parashikuar. Shmangni debatet e kota në punë, dhe mos lejoni që diskutimet të dalin jashtë kornizës suaj.

Luani

Mund të shpërqendroheni vazhdimisht gjatë ditës së sotme. Disa prej këtyre situatave mund të jenë edhe argëtuese. Bëhuni pozitivë dhe fleksibël.

Virgjëresha

Dita e duhur për të nisur një projekt që kishit dashur ta realizonit prej disa kohësh. Universi po ju dërgon shumë energji pozitive. Nëse të gjitha elementet kyçe i keni vënë në vend, ndihuni të lirë të nisni një aventurë.

Peshorja

Dilni për të eksploruar dhe do të gjeni disa surpriza të këndshme. Pavarësisht nëse bëni një shëtitje ose rezervoni një fluturim, ka njerëz dhe vende të reja për t’u njohur më mirë. Ju jeni kuriozë tani, dhe e njëjta gjë e vjetër nuk do t’ju kënaqë. Krijimtaria juaj do të marrë një shtysë dhe qëndrimi juaj do të ndryshojë.

Lexo edhe :   Horoskopi 29 tetor, zbuloni shenjat me fat
Lexo edhe :   Horoskopi 29 tetor, zbuloni shenjat me fat

Akrepi

Ekziston një probabilitet i lartë që dikush për një periudhë kohore të reagojë ashpër, duke ju përfshirë edhe ju. Por nuk duhet të përpiqeni të modifikoni sjelljen tuaj në mënyrë që ta shmangni atë, sepse do të përfundoni duke stresuar veten. Thjesht vazhdoni si normalisht.

Shigjetari

Miqësia do të thotë shumë për ju, por nuk është puna juaj t’i bëni miqtë tuaj të lumtur. Por si mik, është detyra juaj t’u tregoni se i mbështesni dhe jeni pranë tyre kur kanë nevojë për dikë. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet ditë e mbarë.

Bricjapi

Duhet të ruani ekuilibrin mes të qenit praktik dhe idealist. Përveshni mëngët dhe punoni, në mënyrë që të arrini atë që realizoni. Dashuria do të kërkojë më shumë angazhim nga ana juaj.

Ujori

Bëni kujdes me buxhetin, pasi ka gjasa që të shpenzoni shumë gjatë ditës së sotme. Bëni gjithçka që mundeni për të kursyer kohën dhe për të realizuar planet tuaja. Nuk përjashtohet mundësia e një debati në familje.

Peshqit

Kushtoji vëmendje një personi që po bën çmos për t’ju shmangur! Ose bëhet fjalë për diçka për të cilën nuk duan të të tregojnë, ose kanë frikë se ti e di tashmë për këtë. Gjurmimi do të jetë në interesin tuaj më të mirë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Nuk përmbahet Meta: Kam aq fuqi, sa Rama mos të ketë vrimë ku të futet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërthyer si kurrë më parë në sulme dhe fyerje ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai e ka kërcënuar duke thënë...

Shpërblimi i fundvitit? Beqaj tallet me pensionistët

Edhe pse akuzohet për disa afera me tendera në shëndetësi, Ilir Beqaj prej kohësh me deklaratat e tij, është tallur me shqiptarët. Pak kohë më...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Mos guxo të provokosh trazira në vend

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama prej kohësh kanë një përplasje politike ndërmjet tyre, ku e fundit ishte ajo për Kodin...