E shtunë, 31 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë të lajmeve në botë

1- Thirrja e dëshpëruar e presidentit të Haitit para se të vritej: Mobilizoni njerëzit, po na qëllojnë

2- Boris Johnson në karantinë për një javë

3- Katër shtete arabe nuk do të festojnë Kurban Bajramin në xhami, për shkak të përhapjes së Covid-19

4- Kina paralajmëron Japoninë: Po ndërhytë për Tajvanin, ju lëshojmë bomba bërthamore!

5- Mbi 190 viktima nga përmbytjet në Europën Perëndimore

6- Vdekja e parë nga virusi i rrallë ‘Majmuni B’ regjistrohet në Kinë

7- Mbi 50 milion të infektuar që nga fillimi i pandemisë në Europë

8- Franca: Kemi hyrë në valën e katërt të pandemisë

9- Dhjetëra të vrarë nga një sulm në një treg të Bagdadit

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...

FOTO/ Amal Clooney shtatzënë? Ja çfarë thotë çifti

Më herët u pretendua se George dhe Amal Clooney ishin në pritje të binjakëve. Por duket se këto kanë qenë në kuadrin e thashethemeve,...