E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Titujt kryesorë të lajmeve

1- Protestat anti-qeveritare në Kubë, një i vdekur dhe dhjetra të plagosur

2- Presidenti Biden shpreh mbështetjen për popullin e Kubës

3- Palajmërimi i Presidentit Macron nxit rreth 1 milion francezë të vaksinohen

4- Rritja e rasteve me variantin Delta, Sidnei zgjat bllokimin për dy javë

5- Maska në Londër do të jetë e detyrueshme edhe pas 19 korrikut

6- Shembet hoteli në Kinë, humbin jetën 8 persona, disa të zhdukur

7- Franca gjobit Google me 500 milion euro për të drejtat e autorit

8- UNHCR: Afganistani është në prag të krizës humanitare

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...