E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Titujt kryesorë të lajmeve

1- Ekzekutuan presidentin e Haitit, Kolumbia detaje rreth vrasësve: U rekrutuan nga 4 kompani

2- Ekzekutimi i Presidentit, SHBA: Do të dërgojmë agjentë të FBI-së në Haiti

3- Malta, vendi i parë në BE që nuk do të pranojë turistët e pa vaksinuar

4- Rriten infeksionet me Covid, Holanda rikthen masat kufizuese

5- SHBA: Zyrtarët e shëndetësisë thonë se doza e tretë e vaksinës nuk është ende e nevojshme

6- Zyrtari i OBSH jep lajmin e mirë: Më e keqja e pandemisë ka kaluar për shumë shtete

7- Frika nga efektet anësore, Kim Jong-un refuzon 2 milionë vaksina AstraZeneca

8- 64 viktima dhe 76 të humbur nga shembja e ndërtesës në Miami

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...