E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit në botë

“Tirana Today” po sjell të përmbledhura titujt kryesorë të ngjarjeve në botë në 24 orët e fundit

1-Këshilli Evropian miraton zyrtarisht Rregulloren e Certifikatës Digjitale për Covid-19

2-Adoleshentja që filmoi vrasjen e Floyd-it, fiton Çmimin Pulitzer

3- Biden pret Merkelin në Shtëpinë e Bardhë më 15 korrik

4-Samiti i G7: Klima dhe bashkëpunimi ndërkombëtar

5- SHBA do të hetojë vendimet e Trumpit për konfiskim të komunikimeve të demokratëve

6- Ish-shefi i Mossadit: Izraeli sulmoi programin bërthamor të Iranit

7- Në Moskë nuk po bie numri i të infektuarve me koronavirus

8- Gjermania heq kufizimet anti-Covid për udhëtarët thuajse nga e gjithë bota

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...