E martë, 3 Gusht, 2021
18.5 C
Tirana

Çfarë ia theu zemrën Kim Jong? Keqardhja e rrallë e diktatorit

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, shprehu “keqardhje të thellë” për një aksident me autobus, ku mbetën të vdekur 32 turistë kinezë dhe katër verikoreanë.

Aksidenti ndodhi të dielën në provincën Huangha. Mediat e kontrolluara në Korenë e Veriut raportojnë rrallë për lajme negatve, ndërsa për Kimin të pranojë ngjarje te tilla eshtë edhe më e pazakontë.

Kina është aleati kryesor politik i Koresë së Veriut dhe partneri i saj më i madh tregtar.

“Kim tha se aksidenti i papritur ka sjellë pikëllim të hidhur në zemrën e tij”, raportoi agjencia verikoreane e lajmeve KCNA.

Udhëheqësi i Koresë së Veriut u fotografua duke vizituar udhëtarët e plagosur në spital. REL

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Emërohet zv/ambasadori i SHBA në Shqipëri, dikur ka punuar shofer e kuzhinier

Demian Smith do të jetë zv/ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Lajmin e ka përcjellë Ambasada, ku zbulon ndër të tjera...

Shqiptarët janë imunizuar në mënyrë natyrore për Cov*d-19

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka dhënë lajmin e shumëpritur, se shqiptarët janë imunizuar në mënyrë natyrore për Covid-19. Këtë ai e ka konkretizuar përmes fakteve,...

Ti thua se Berisha është problem? Jo, nuk është!

Nga: Frrok Çupi Se si te vjen, thuajse si poshtërim, të merresh tani me Sali Berishën. Ai shkoi, ça të bësh më! Do të thuash...

U tha se ndërroi jetë, 40-vjeçarja është jashtë rrezikut bashkë me të birin

Gjatë ditës së sotme, qarkulloi një lajm i pavërtetë mbi vdekjen e gruas 40-vjeçare, ku pretendohej se nuk ia doli dot mbanë pas shpërthimit...

“Përvëlohet” Greqia/ “Shteti në këmbë”, autoritetet në alarm për energjinë  

Në Greqi, temperaturat kanë tejkaluar 55 gradë celsius. Ndodhur në këto kushte, qytetarët po kosnumojnë shumë energji për të përdorur kondicionerët, e për të...