Kuriozitete

Çfarë bëhej në shtëpitë e bandave të frikshme të Los Angeles


               Publikuar në : 10:52 - 04/10/19 Enno

Bandat e frikshme të Los Angeles të viteve 1980 janë rikthyer “në jetë” përmes fotografive të publikuara nga fotografi i njohur amerikan Merrick Morton. Në foto tregohet se si jetonin dhe silleshin bandat të cilët kishin shumë pushtet në rrugët e Los Angeles asokohe.

Të gjithë personazhet në foto janë pjesëtarë të bandave famëkeqe të asaj kohe si “Venice 13”; “El Hoyo MaraVilla”; “Elm Street Watts” dhe “18th Street”. Ata drogoheshin dhe pothuajse të gjithë ishin të pajisur me armë.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT
Këtë e pëlqejnë %d blogues: