E enjte, 6 Maj, 2021
22 C
Tirana

KATEGORIA

Auto & Moto

Valentino Rosi: Pse vazhdoj ende mbi motorr? Besoj, dua të provoj!

"Pse vazhdoj? Arsyetimi im është shumë i thjeshtë dhe më bën të çuditem që disa njerëz nuk e kuptojnë, mbase mënyra ime e të...

Foto / Gara me makina në Shqipëri me Fiat5000 dhe Abarth500

Tek pargingu i ExpoCity u organizua një garë makinash mes makinash Fiat500 dhe Abarth500, event i rrallë për territorin e Shqipërisë. Bëhet fjalë për...

17:00 Formula 1 / rikthehet asfalti, Hamilton – Verstappen që në kthesën e parë

Verstappen kundër Hamiltonit Më në fund, dy nga emrat më të mëdhenj në asfaltin e F1 duket se kanë makina që do të sjellin një...

Speciale / Si vjen secila nga skuderitë, Red Bulli kërcënon Mercedesin

Mbreti i testimeve është Red Bulli, duke dominuar testet në Bahrein me një Max Verstappen të guximshëm në performancat e tij. Magjistari Adrian Newey...

“Nuk jemi të shpejtë”, Hamilton pranon që Mercedesi ka shumë punë për të bërë

Lewis Hamilton thotë se Mercedesi kanë shumë punë për të bërë nëse do të fillojë mirë në garën e parë të sezonit pas dy...

Formula 1/ Ferrari i Sainz përplaset me kampionin e botës në testimet e sotme

Sezoni i Formula 1 nuk ka startuar ende dhe duket se Sainz e ka marrë me ngut dhe dëshirë të tepruar këtë aventurë të...

A është një makinë elektrike më e mirë për planetin?

Nga: Benjamin Plackett “Live Science” Cili është më i mirë për Tokën: një automjet elektrik aponjë automjet me karburant? Përgjigja për këtë pyetje mund të...

Si mund ta ndryshojnë botën makinat fluturuese

Filmi i famshëm “Blade Runner” i vendos ngjarjet në një Los Anxheles të imagjinuar të vitit 2019, një qytet futurist ku binte një shi...

Microsoft çaktivizon një rrjet masiv kompjuterash të kriminelëve kibernetikë

Kompania Microsoft tha të martën se kishte çaktivizuar më shumë se 90 për qind të pajisjeve të përdorura nga një bandë kriminelësh kibernetikë rusishtfolës,...

B-2 Spirit: Avioni amerikan 2 miliardë $, i pagjurmueshëm nga radarët

Me modelin e tij unik të krahëve, që e bën thuajse të padukshëm për radarët, avioni bombardues amerikan B-2 Spirit, është në fakt më...

Të fundit

”U cilësua trashëgimtar i Berishës”/ Kadilli sulmon Bashën: Është i shteruar

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli ishte ndër të parët i cili kërkoio dorëheqjen e kryedemokratit Lulzim Basha, pas humbjes së zgjedhjeve...

Shkarkimi i Metës, mësohen 4 emrat e parë të Komisionit Hetimor

Për herë të dytë, mazhoranca do të ngrejë një Komision Hetimor për të shkarkuar nga detyra, Presidentin e Republikës Ilir Meta. Mësohet se në krye...

Refuzoi Komisionin e Ligjeve/ Presidenca zbardh axhendën e Metës

Komisioni i Ligjeve thirri ditën e sotme në seancë dëgjimore Presidentin e Republikës, Ilir Meta, për nismën e Partisë Socialiste për shkarkimin e tij,...

Britani: Mpiksjet e gjakut të lidhura me AstraZeneca, më të zakonshme te gratë

Rregullatori i mjekësisë në Britaninë e Madhe tha se kishte disa prova se mpiksjet e pazakonta të gjakut të lidhura me vaksinën COVID-19 të...

Pezullohet dialogu ekonomik/ Kina bllokon marrëdhëniet me Australinë

Kina për një kohë të pacaktuar pezulloi të enjten çdo veprimtari nën një Dialog Strategjik Ekonomik Kinë-Australi, pengesa e fundit për marrëdhëniet e tensionuara...