E diel, 29 Mars, 2020
14 C
Tirana

KATEGORIA

Shëndeti

Mjeku Pëllumb Pipero u bën thirrjen e rëndësishme të gjithë shqiptarëve

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero u ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe të respektojnë masat dhe këshillat...

Gjithçka që duhet të dimë për koronavirusin, ISHP jep këshilla

ISHP ka ndarë me opinionin publik disa nga informacionet bazë që lidhen me koronavirusin. Po ashtu Instituti i Shëndetit Publik ka dhënë disa këshilla mjaft...

Shefi i Urgjencës këshillon: Si të trajtoni në shtëpi kollën dhe temperaturën

Drejtori i qendrës Kombëtare të Urgjencës Skënder Brataj ka dhënë disa këshilla për qytetarët e vetëizoluar nëpër banesa se si të trajtojnë në kushte...

Si ta dalloni nëse jeni ftohur, nëse keni gripin apo koronavirusin

Simptomat e të ftohurit Nëse thjesht jeni ftohur, ka të ngjarë të nisni të keni dhimbje fyti 1 ose 2 ditët e para. Më pas...

Koronavirusi/ Çfarë dihet për sëmundjen, simptomat, rrezikun, masat paraprake

COVID-19 është koronavirusi i ri i zbuluar, i panjohur më parë. Virusi i ri nuk është i njëjtë me koronavirusët që qarkullojnë zakonisht tek...

Silva Bino e ISHP: Ja sa kushton analiza e koronavirusit dhe si kryhet ajo

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, ishte i ftuar në emisionin “Kjo Javë”...

Çfarë është koronavirusi dhe si ndikon ai tek organizmi i njeriut

Çfarë është COVID-19? COVID-19 është koronavirus, pjesë e një grupi të madhe virusesh që përfshijnë si virozat që shkaktojnë ftohjen e zakonshme, deri tek ato...

Koronavirusi/ Mjeku: Mundësia që të hyjë në Shqipëri është e madhe

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ishte i ftuar së fundmi në emisionin “Historia ime” në “TV Klan”, prej ku foli për koronavirusin dhe theksoi se...

Dezinfektuesit e duarve, sa na mbrojnë nga koronavirusi? Disa këshilla

Ajo çfarë është trumbetuar shpesh gjatë ditëve të fundit, lidhet me rritjen e higjienës personale, kjo si masë parandaluese për prekjen nga viruset. Gjatë shpërthimeve...

Si të dallojmë koronavirusin nga gripi

Gjatë ditëve të fundit, kjo edhe për shkak të ankthit të shkaktuar nga epidemia e koronavirusit, njerëzit ngatërrojnë simptomat e gripit të zakonshëm me...

Të fundit

Kosova shënon 3 raste të reja me koronavirus

Konfirmohen 3 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Sipas IKSHPK-së, gjatë ditës së sotme janë testuar në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare 45 mostra, prej...

Operacioni urgjent për vajzën nga Lezha me koronavirus, reagon Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu njofton se është realizuar me sukses ndërhyrja kirurgjikale tek vajza e konfirmuar me koronavirus. Përmes një postimi...

Nga e hëna ju duhet leje për të dalë në pazar, çfarë duhet të dini për të

Duke filluar që nga dita e nesërme, hyn në fuqi “leja e daljes” e njoftuar nga kryeministri Rama pak ditë më parë. Kjo leje është...

Shqiponja fluturon krenare në qiellin e Evropës

Nga Klodian Tomorri Dërgimi i mjekëve në Bergamo mund të jetë gjesti më i vlefshëm humanitar që ka bërë ndonjëherë Shqipëria. Kam lexuar sot thuajse të...

U përjashtua nga skuadra, ish-lojtari i Barcelonës padit klubin në FIFA

Ish-futbollisti i Arsenal dhe Barcelonës Alex Song, i cili ishte shok skuadre te Sion me Ermir Lenjanin ka paditur klubin zviceran në FIFA. Kamerunasi së...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT