E enjte, 28 Maj, 2020
10 C
Tirana

KATEGORIA

Sociale

Temperatura të luhatshme, nesër rikthehen reshjet e shiut

Dita e enjte nis kthjellët me vranësira të pakta kalimtare, dhe prej orëve të mesditës deri ato të pasdites vranësira kalimtare dhe në relievet...

Ministria e Shëndetësisë paralajmëron bizneset

Çdo ditë e më shumë po shpeshtohen thirrjet nga Ministria e Shëndetësisë, që qytetarët të vetëndërgjegjësohen, pasi COVID-19 nuk është zhdukur. Në njoftimin e...

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

Keni bërë plane për plazh? Njihuni më parë me parashikimin e motit për javën e ardhshme

Për javën e ardhshme pritet mot i paqëndrueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Dita e hënë do të ketë mot kryesisht me diell, dhe...

“Rreth 131 mijë debitorë nuk kanë hyrë në aktmarrëveshje”, OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, iu bën thirrje të gjithë debitorëve të energjisë të bëhen pjesë e aktmarrëveshjes për të përfituar faljen e...

E sulmuan për masat e rrepta, Rama uron besimtarët myslimanë me një video të veçantë

Pas një muaji sakrificash dhe solidariteti, besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin. Për shkak të situatës nga pandemia, Bulevardi ‘Dëshmorët e Kombit' sivjet nuk...

Myslimanët shqiptarë festojnë Fiter Bajramin

Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fiter Bajramin, pas përmbylljes së muajit të Ramazanit. Ndryshe nga vitet e shkuara, këtë vit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ...

Keni bërë plane për të shkuar në plazh në fundjavë? Priten reshje shiu

Ditën e shtunë, orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare...

Zbulohet fiksimi i shqiptarëve, AKEP bllokoi vjet 8 mijë faqe online

Mbyllja e lojërave të fatit në fund të vitit 2018, bëri që shumica e atyre që luanin në kazino apo pika bastesh të ktheheshin...

Lajm i mirë/ Nga sot temperaturat në rritje

Në vendin tonë, moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira, duke sjellë mot të kthjellët pa rrezikuar reshje. Sipas Meteoalb, sot...

Të fundit

Murrizi: Në shtator mund të kthehet ’97-ta

Deputeti Myslim Murrizi, paralajmëroi se në shtator dhe në tetor mund të ketë një '97 të dytë. Duke i paraprirë situatës së tensionuar politike,...

Reforma Zgjedhore, Murrizi zbulon çfarë do të ndodhë nesër

Deputeti dhe kreu i grupit parlamentar demokrat, Myslim Murrizi, deklaroi se është marrë vendimi që nesër, 12 deputetë të opozitës do të deklarojnë votën...

Deputeti Alimadhi lëshon deklaratën e fortë: Në spital bëhet politikë

Deputeti Adriatik Alimadhi, tashmë e ka fituar betejën me koronavirusin. Në një lidhje me Skype në “Open”, ai foli për situatën e tij. Alimadhi...

Marrëveshje Rama-Basha-Kryemadhi? Hajdari paralajmëron për ndikimin e ndërkombëtarëve

Sistemi Zgjedhor ka qenë kryefjala gjatë ditës së sotme dhe jo vetëm. Kryemadhi dhe Vasili i shkuan në zyrë Bashës. E ndërsa ky i...

“Ça kujtoni ju mor legena?” Deputeti rrëmben tokën-shtet në bregdet

“Stop” ndalet në Sarandë, pasi qytetari Ardit Cikuli, komshi me deputetin e Ballit Kombëtar, Artur Roshi, denoncon se ky i fundit po tenton të...
WhatsApp KONTAKTO TT