E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

KATEGORIA

Teatër & Kinematografi

Black Widow (Vejusha e Zezë) dhe lidhjet familjare

Nga Alexi Sargeant Filmi më i fundit i Marvelit ka të bëjë me familjen përkundrejt kërkesave gjithëpërfshirëse të një shoqërie, që e sheh pjellorinë dhe...

Filmi/ Festivali i Kanës fitohet nga regjisorja franceze

Të gjithë në Festivalin e Filmit të Kanës shpresojnë të shohin diçka vërtet të egër, transgresive dhe që garanton se do t’i mbajë të...

Aktori/ 16 fakte interesante nga jeta dhe karriera e pilotit Tom Cruise

Që nga viti 1996, Tom Cruise është i njohur për rolin e tij si agjent i IMF-së Ethan Hunt në serinë e filmave...

Profil/ Jeta e Brad Pitt në 24 pika, këputi tendinën e Akilit kur luajti Akilin

Uilliam Bradley Pitt është një aktor dhe producent amerikan. Ai ka marrë shumë çmime dhe nominime duke përfshirë një Academy Aëard si producent me...

Aktorja/ Angelina Jolie, 21 fakte rreth saj; nga mbiemri tek debutimi në ekran

Angelina Jolie lindi më 4 qershor 1975 në Los Angeles, Kaliforni. Ajo është një aktore, regjisore dhe humanitare amerikane. Ka marrë një Academy Award,...

Jeta e Xhek Nikolson, e dinte se e kishte motër por doli që ishte e ëma

John Joseph Nicholson është një aktor dhe regjisor amerikan i cili ka interpretuar për më shumë se pesëdhjetë vjet. Ai është i njohur për...

Jeta e Xhon Travoltës në 16 pika, origjina siçiliane dhe Kisha e Shenjtologjisë

Travolta është më i vogli i gjashtë fëmijëve dhe u lind dhe u rrit në Englewood, New Jersey. Babai i tij, Salvatore Travolta,...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Filmi “Pa vend” dërgon Kosovën në Kanë. A mund ta fitojë “Palmën e Artë”?

Me shumë pak përkrahje nga institucionet e Kosovës, por me një punë dhe vullnet të madh, filmi “Pa vend”, i regjisorit Samir Karahoda do...

Kinematografi/ Pesë filma artistikë që duhen parë një herë në jetë

1. "The Godfather" (1972) "Kumbari" (dhe vazhdimi i tij) është vetëm një nga ata filmat perfektë, ku historia, loja dhe regjia të gjitha ndërthuren së...

Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...