E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
5.5 C
Tirana

KATEGORIA

Muzikë

Muzikë/ Eric Clapton, unë nuk do të luajë atje ku kërkohet vaksinimi

Eric Clapton nuk do të luajë në klabe dhe salla koncertesh ku kërkohet vaksinimi anti-Covid: kjo u njoftua nga vetë kitaristi, në vijim të...

Muzikë/ Vjen ‘Music Of The Spheres’, albumi i ri nga Coldplay

Vjen ‘Music Of The Spheres’ (Muzika e Sferave), albumi i ri nga Coldplay. Titulli i nëntë i grupit do të dalë në treg më...

Këngëtarja/ Beyonce, 16 fakte mbi “Queen Bee”

Beyonce është një këngëtare, kompozitore, balerinë dhe aktore amerikane. Ajo u lind dhe u rrit në Hjuston, Teksas dhe si fëmijë interpretoi në shumë...

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Gazeta prestigjoze Daily Mail ka komentuar qëndrimet e këngëtares shqiptare me dy standarde. Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren...

“Ciao Milva” – Milva ndërron jetë në moshën 81 vjeç në Milano

Milva - një emër i njohur në botën e muzikës. Me interpretimin në nivel të lartë të këngëve të muzikës së lehtë, Milva u...

Ava Max rrëfen se edhe pse u lind në Amerikë, e vogël fliste vetëm shqip

Këngëtarja amerikane me origjinë shqiptare muzika e të cilës dëgjohet në të gjithë botën Ava Max, emri i vërtëtë i të cilës është Amanda...

Të fundit

Po vjen acari në Shqipëri, nesër temperatura -4 gradë celcius

Ditën e mërkurë, në vend parashikohet të qarkullojnë masa ajrore të ftohta në orët e mëngjesit. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri...

Kledi jashtë shtëpisë së “Big Brother”: Donaldi dhe Beatrixi po bëjnë lojë

Donaldi dhe Beatrix po komentohen nga banorët brenda shtëpisë së “Big Brother”, për shkak të shkëndijave që ata kanë dhënë për njëri-tjetrin. Kledi Hysa...

Greqia shpërndan testime falas për Krishtlindje

Greqi ka ndërmarrë masa të reja kundër koronavirusit për Krishlindjet. Qeveria do të ofrojë teste pa pagesë, në dispozicion të qytetarëve. Testet, në kuadër...

Basha si mëkatari i pakicës së ndritur

Nga: Andi Bushati Mënyra se si Lulzim Basha po e zhvillon betejën brenda forcës së tij politike po përçon mesazhin më të keq të mundshëm...

Varianti Omicron në Holandë, më herët se sa mendohej

Varianti i ri Covid-19, Omicron, ishte i pranishëm në Holandë më herët se sa mendohej më parë, thonë zyrtarët. Ai u identifikua në dy mostra...