E diel, 5 Prill, 2020
15 C
Tirana

KATEGORIA

Intervista

“Misioni sekret në Vietnam dhe porosia e Mehmet Shehut”, historia e panjohur e vitit 1979

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të ndodhur në fundin e vitit 1979, kur kryeministri Mehmet Shehu që njëkohësisht mbante dhe funksionin e Ministrit të...

Ngacmimet sekuale/ Pino denoncon Ministrinë e Arsimit: Nuk do të mbrojë fëmijët

Nga Anxhela Ferra Një nga të drejtat thelbësorë të fëmijëve është mbrotjtja nga abuzimet. Sipas Kushtetutës së Shqipërisë shteti është përgjegjës për mbrojtjen e fëmijës...

1.15 miliard euro/ Spaho: Borxhi është borxh, rindërtimin e paguajnë qytetarët

Nga Anxhela Ferra Shqipërisë i duhet të respektojë një sërë rregullash të vendosura nga institucionet ndërkombëtare, për të marrë fondin e mbledhur në Konferencën e...

“SPAK, gijotina që do i marrë kokat”/ Shabani: Qeveria dhe opozita ndanë pazaret

Nga Anxhela Ferra Për herë të parë, pas afro një viti përçarjesh të forta mes opozitës dhe mazhorancës, në 14 janar përfaqësues të tyre u...

Ekskluzive/ E braktisi e dashura, dentisti vendos të udhëtojë botën

Nga Anxhela Ferra 193, 196, 200; sa shtete janë në bote? Vende dhe organizata botërore të ndryshme kanë përgjigje kontradiktore. Por, është dikush që beson...

Rrëfimi i Vlorës: Jeta ime në ISIS, ja çfarë pashë atje…

Vlora (emri i vërtetë i njohur për redaksinë) ka shkuar në Siri shumë e re. Ajo ende ka frikë nga dora e zgjatur e...

Shëndeti mendor/ “Shqiptarët kanë frikën se çfarë do mendojë bota”

Intervistoi: Marsela Sinani Gjatë viteve të fundit, në trend rritës janë sëmundjet e shëndetit mendor. Për fat të keq, në Shqipëri cilësohet si turp të...

Pse ne jemi të magjepsur pas tiranëve!

Intervistoi Susanne Beyer Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u pikas se gjatë pushimeve verore po lexonte librin “Tirani” të Stefën Grinblat. A po dërgonte ajo një...

“Përfaqësuesit e BE në mjedis toksik”, Andoni: Pse politika nuk e do integrimin

Nga Anxhela Ferra Sërish Shqipëria mori rekomandimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian. Në raportin për vendin, Komisioni Europian vlerëson përparimin e...

“Romët përdoren për vota”, aktivistja:Gjatë fushatës kërcejnë, pastaj i harrojnë

Nga Anxhela Ferra Çdo herë që në vend ka fushata elektorale politikanët kujdesen që t'i afrohen çdo shtrese e çdo komuniteti, me qëllim marrjen e...

Të fundit

A do të na shpëtojnë dot ekonomistët nga Covid-19

Nga Ben Andoni Vite më parë, gjetjet e një artikulli të një studiuesi amerikan për pasojat ekonomike të pandemisë së vitit 1918-1919 në SHBA mund...

Qetësohet situata në Francë, bilanci për 24 orët e fundit

Më në fund edhe Franca ka shënuar një ulje mjaft të ndjeshme, në numrin e viktimave nga koronavirusi. Pas dy ditëve (2 dhe 3 prill)...

Kapshticë/ 3 emigrantë shfaqin probleme shëndetësore, dërgohet ambulanca

Vijon të mos ketë një zgjidhje situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë. Mësohet se situata është tensionuar më shumë, pasi dy gra dhe...

“Do ashpërsojmë masat”/ Ministri maqedonas: Piku i koronavirusit do jetë në fund të prillit

Ministri maqedonas i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se shteti do të forcojë masat kufizuese, me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të koronavirusit. Në...

“Na fali buzëqeshje në ditë të vështira”, Basha mesazh ngushëllimi familjes së Gëzim Krujës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta të aktorit të njohur të humorit, Gëzim Kruja. Përmes një postimi në...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT