E diel, 5 Prill, 2020
17 C
Tirana

KATEGORIA

Foto Galeri

85-vjeçarja e shëruar nga COVID-19 përcillet me duartrokitje (VIDEO)

Një 85-vjeçare ia ka dalë mbanë nga koronavirusi. Teksa ajo dilte nga ambientet e spitalit, personeli mjekësor e ka duartrokitur të moshuarën britanike. Ajo...

E trishtë/ Koronavirusi shuan një familje në Itali, humbin jetën 4 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Voghera, në provincën Pavia, ku koronavirusi ka shuar një familje të tërë. Pas babait, Alfredo Bertucci, dhe...

Princi Charles shërohet nga koronavirusi

Princi Charles, 71 vjeç, tashmë ka dalë nga izolimi pas prekjes nga koronavirusi. Ai është në gjendje mjaft të mirë shëndetësore, e duket se...

COVID-19 ndryshon rregullat e Golden Globe

COVID-19 ka ndryshuar tërë rrjedhën e jetës mbarë botën. Shumë festivale janë anuluar, koncerte po kështu. Koronavirusi ka ndikuar edhe tek fusha e sportit,...

Rrëfimi prekës i mjekes: S’dimë si tu themi familjarëve, po humbasin njerëzit e tyre

Një mjeke në New York, Dr. Kamini Doobay, ka rrëfyer makthin që po përjeton, teksa përballet me pandeminë vdekjeprurëse. Numri i të vdekurve po...

Spitalet në Spanjë në prag të kolapsit/ Banorët të frikësuar, sulmojnë ambulancat (FOTO-VIDEO)

Spitalet në Spanjë po përpiqen me të gjithë format për të përballur epideminë. Aktualisht numri i vdekjeve për sot është rritur në 4.089, ku...

“Fundjavë Ndryshe”, krahu i djathtë i operacionit humanitar/ Rama: Mirënjohje për sakrificën

Në një kohë kur e gjithë Shqipëria është në karantinë, Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” ka trokitur derë më derë, për t'i ardhur në ndihmë shqiptarëve,...

Fjalët e lamtumirës, 39-vjeçari i infektuar: As armikut s’do ja dëshiroja

Një baba 39-vjeçar ka lëshuar një apel të fortë ndaj të gjithë qytetarëve të cilët kanë injoruar çdo këshillë, për tu mbrojtur nga koronavirusi. Matt...

Pamje të tmerrshme/ Në Spanjë mungojnë shtretërit në spitale, pacientët shtrihen në tokë

Spanja ka regjistruar një rritje rekord të numrit të të infektuarve nga koronavirusi. Sot janë njoftuar 6584 raste të reja me koronavirus, duke e...

Pamje të rënda/ Refuzoi karantinën, ja çfarë i bën policia franceze

Mediat italiane kanë publikuar raste të shumta ku qytetarët nuk respektojnë vetë-karantimin. Pavarësisht vendosjes së gjobës dhe një situate dramatike me viktimat që shtohen...

Të fundit

“Do ashpërsojmë masat”/ Ministri maqedonas: Piku i koronavirusit do jetë në fund të prillit

Ministri maqedonas i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se shteti do të forcojë masat kufizuese, me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të koronavirusit. Në...

“Na fali buzëqeshje në ditë të vështira”, Basha mesazh ngushëllimi familjes së Gëzim Krujës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta të aktorit të njohur të humorit, Gëzim Kruja. Përmes një postimi në...

Ecuria e koronavirusit/ Pipero tregon si pritet të jetë java e ardhshme

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero është shprehur se shifrat e shënuara nga koronavirusi këtë javë, ishin pak a shumë ato që ishin parashikuar. Përmes një...

Kosova konfirmon 5 raste të reja me koronavirus

Ditën e sotme në Kosovë janë regjistruar 5 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 145 numrin total të rasteve. Sipas IKSHPK-së, rastet...

Në kohën e krizës së Coronës, gjermanët i besojnë Merkelit

CDU dhe CSU kanë shënuar rritje masive në sondazhe, qeverisë po i jepet besimi maksimal. Një shenjë, se në kohë krize demokracia në Gjermani...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT