E hënë, 30 Mars, 2020
21 C
Tirana

KATEGORIA

Emisioni Njerëz

“Fundjavë Ndryshe” nuk ndalet, ndihmon 7 mijë familje në nevojë

Prej më shumë se 2 javësh vendi ndodhet në izolim të plotë, për shkak të përhapjes së virusit Covid-19 në Shqipëri. Në këto ditë të...

“Fundjavë Ndryshe” bën me shtëpi të re Gesajdën dhe Stejsin

Pas ndërrimit të jetës së babait, Gesjadës dhe Stejsit do t’i ndodhte një tjetër tragjedi. Nëna i braktisi, duke i lënë në mëshirë të...

“Dua të bëhem doktor”/Tre vëllezër në karrige me rrota, Arlindi: Lutem që të eci

Për Gëzimin, Arlindin dhe Adin çdo ditë është e njëjtë. Nga karriget e tyre me rrota, ku fati i ka dënuar prej vitesh; çdo...

“Më dridhet zemra kur më shajnë për babin”, lutja e dhimbshme e 8-vjeçares

“Tirana Today” ka vendosur që të risjellë lajmet më të lexuara të vitit 2019 dhe një herë në vëmendjen e lexuesve. Elsa dhe Elidoni janë...

“Natë e ditë duke qarë”, drama e 10-vjeçares: Rrezikoj të mos eci dot

“Tirana Today” ka vendosur që të risjellë lajmet më të lexuara të vitit 2019 dhe një herë në vëmendjen e lexuesve. Në fshatin Gurrë të...

“Natë e ditë duke qarë”, drama e 10-vjeçares: Rrezikoj të mos eci dot

Në fshatin Gurrë të Vogël, në Klos jeton një familje në kushte të mjerueshme. Për të shkuar deri te banesa e familjes Kurti, duhet...

Jetonin në kasolle, ‘Fundjavë Ndryshe’ i bën me shtëpi brenda 48 orëve

Rasti i familjes Mani, publikuar nga Fundjavë Ndryshe, ka prekur zemrat e shumë shqiptarëve. Pas një kohe rekord, prej më pak se 48 orësh...

Në terr dhe të uritur, fëmijët jetojnë në mëshirë të fatit në kasolle

Dy muaj më parë Vjollca dhe Idrizi, u larguan nga fshati Zapod, në Kukës së bashku me tre fëmijët e vegjël. Pasi atje ishin...

Tragjedia në familje, katër invalidë në mjerim: Jetojmë në errësirë, si të ishim në pus

Tragjedia ka pllakosur në familjen Mustafa. Mes vështirësive ekonomike, iu duhet të përballen edhe me probleme shëndetësore. 3 nga fëmijët janë të prekur nga...

“E pavlerë për fëmijët e mi”, drama dhe mjerimi i nënës 26-vjeçare

Dy vite më parë bashkëshorti i  Aligertës ndërroi jetë. Duke lënë pas tre fëmijë, Adej 6 vjeç, Olenda 4 vjeç dhe Denisa 2 vjeç....

Të fundit

Koronavirusi/Suedia refuzon karantinën: Dëmton shëndetin mendor të qytetarëve

Koronavirusi ka bërë që vendet e Evropës dhe jo vetëm të mbyllin kufijtë dhe të izolohen. Por duket se ky nuk është rasti me Suedinë,...

Ambasada Shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët e bllokuar në Greqi

Për shkak të koronavirusit, shumë shtete kanë mbyllur kufijtë e tyre dhe kanë ndaluar qarkullimin, ndërkohë ka ende shqiptarë që kanë mbetur nëpër botë...

Sot dhe nesër, reshje të dobëta shiu

Sot pasdite (e hënë dt. 30) dhe nesër (e martë dt. 31) priten reshje të dobëta, deri lokalisht të dobëta në të gjitha qarqet...

OSHEE sqaron si do bëhet faturimi referencë për marsin

Kushtet e situatës së jashtëzakonshme, me lëvizje të kufizuara e kanë detyruar dhe Operatorin e Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE), që të përshtatet për...

“Po vuan më shumë se ne”, flamuri italian në Kalanë e Gjirokastrës (VIDEO)

Si një shenjë për tu solidarizuar me popullin italian, flamuri trikolor është ngritur në shenjë simbolike në Kalanë e Gjirokastrës. Bashkia Gjirokastër kishte projektuar një...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT