E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
13 C
Tirana

Cako plas bombën: Mikroçipe ndaj të gjithë atyre që mbeten gjallë nga virusi

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Covid-19: Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend

Kurba e Covid-19, ka shënuar sërish një rritje të frikshme në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 832 persona...

Alfred Cako, botuesi dhe ideatori i teorive konspiracionale, ka treguar se kush është plani final me pandeminë. Në një intervistë të dhënë për gazetën “Fjala”, Cako hedh hipotezën se gjithçka është mirëmenduar me kohë, dhe është studiuar në të gjitha detajet. Në fund qëllimi final është zhdukja e shtresës së varfër.

Në analizën e tij, Cako citon se pandemia është më e keqe se një luftë, madje mund të konsiderohet ‘lufta e tretë botërore’. Ai nuk e ka lënë me kaq, por shprehet më tej se ata që do të mbeten gjallë, duke shpëtuar nga virusi vdekjeprurës, do të mikroçipohen.

“Kjo është një plandemi, nuk është një pandemi, e studiuar në të gjitha detajet që këta të arrijnë në përfundimin e tyre diabolik, disa dimensional që është në radhë të parë: heqja e shtresave të varfra të shoqërisë, pra zhdukja e tyre.

Kjo plandemi është më e keqe se një luftë, mund të quhet lufta e tretë botërore, do synohet që me disa procese njerëzimi të zbresë në një shkallë të madhe të përqindjes së vetë, në numrin e atyre që do të ngelen gjallë.

Lexo edhe :   Teori konspirative COVID-19 dhe fushata dezinformuese e Kinës

Ata që do të ngelen gjallë do të mikroçipohen, pra do të kalojnë atë që quhet epoka trans-humane ose periudha e dytë e humanoidit”.

Mendoni se do të arrihet ky qëllim i tyre?

“Unë mendoj që do të jetë një luftë e madhe, midis Zotit që ka krijuar njeriun dhe të gjitha speciet e tjera dhe djallit që lufton me mjetet e shkencës. Duke rënë në dorë të njerëzve psikopatë që e kontrollojnë atë nëpërmjet parave, shkenca po kthehet kundër njeriut.

Absolutisht, unë nuk jam kundër shkencës, sepse e di që shkenca e ka çuar njeriun në këto nivele të larta. Por kur shkenca bëhet armike e njeriut, atëherë është shumë e rrezikshme. Mendoj që këtë luftë do ta fitojë njeriu, nuk ka tiranë dhe diktatorë që ta ndalojë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Hetimet e SPAK/ Ish-drejtori i burgut 313 akuzohet për korrupsion

SPAK ka përfunduar hetimet për procedimin penal të Eduard Strugaj, ish drejtor i burgut 313-të dhe të pandehurve të tjerë. I pandehuri Eduard Strugaj,...

‘Bashkë do ia dalim’, Kosova me masa kufizuese për festat e fundvitit

Shifrat në rritje të infektimeve të reja, ka detyruar autoritetet në Kosovë të ndërmarrin masa të reja. Duke analizuar situatën e ku nuk ka patur...

32 vite në skenë/Altin Shira: Shqiptarët dikur ishin më dorëlëshuar

Altin Shira, me plot 32 vite në skenë, vijon të jetë i kërkuar nga publiku. Si një artist me shumë vite karrierë, Altin Shira...

Kina e zgjeron sfidën ndaj Perëndimit, po synon që të ‘pushtojë’ hënën

Nga: Pierre Haski “Internazionale” Sfida midis fuqive të mëdha, nuk është e kufizuar vetëm në planetin tonë. Në rast se në të shkuarën hapësira ishte...

Tiranë/Dyshonte se ishte infektuar me Covid-19, 57-vjeçari pret damarët

Një 57-vjeçar ka tentuar të vrasë veten në banesën e tij, pasi dyshonte ishte prekur me koronavirus. Ky rast ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, në...