E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

Cakaj mesazh për opozitën: Keni zgjedhur konfliktin përçarës!

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, në Kongresin e Partisë Socialiste citoi se kjo forcë nuk mund të marrë përgjegjësi për ata që kanë zgjedhur rrugën dhe konfliktin përçarës.

Sipas tij, socialistët janë në anën e drejtë të historisë, duke vendosur Shqipërinë mbi interesat partiake. “Ne nuk mund të zgjedhim për të tjerët, dhe as nuk mund të marrim përgjegjësi për ata që e kanë gjetur zgjidhjen në rrugë, në konfliktin përçarës, në vend që të kërkojnë unitet dhe arsye.

Prandaj ne mund të flasim për zgjidhjen tonë, ajo për të qëndruar në anën e drejtë të historisë, e për të vendosur interesat e Shqipërisë mbi interesat partiake”, u shpreh ndër të tjera Cakaj.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...