Shqipëria

Çadrat me vete, shiu dhe dëbora nuk do ndalen


               Publikuar në : 15:30 - 12/01/20 M S

Sot pasdite (e diel, dt.12) dhe nesër (e hënë, dt.13) priten reshje të dobëta deri lokalisht të dobëta në të gjitha qarqet. Shumica e reshjeve priten sot pasdite. Në zonën Lindore të vendit dhe në terrenet malore, në përgjithësi, reshjet do jenë në formë dëbore.

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt.13) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 14 °C
në vendet e ulëta: 6 / 15 °C
në vendet malore: 0 / 7 °C

ERA

Sot pasdite (e diel, dt.12) dhe nesër (e hënë, dt.13) pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT