E premte, 5 Mars, 2021
17 C
Tirana

Byroja Kombëtare e Hetimit nis punën, Aida Hajnaj zhvillon takim me prokurorët e SPAK

Aida Hajnaj, drejtuesja e parë e Byrosë Kombëtare të Hetimit ka zhvilluar ditën e sotme një takim me prokurorët e SPAK.

Ndërkohë ditën e sotme ajo ka zhvilluar një prezantim me prokurorët që bëjnë pjesë në Prokurorinë Speciale Antikorrupsion, ku kanë qenë prezent edhe përfaqësues të Ambasadës Amerikane në Tiranë.

Aida Hajnaj ka marrë ditën e djeshme drejtimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, ku pas prezantimit në funksionin e ri mësohet se ka pasur edhe një takim me kreun e SPAK, Arben Kraja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një portret i paautorizuar për historianin Marenglen Kasmi

Nga: Xhevdet Shehu Nuk e kisha njohur më parë Marenglen Kasmin. Kur ndaj Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe dëshmorëve të saj u ndërmor një sulm i...

Shumica duan largimin e tij/ 70 % e qytetarëve të Tiranës kundër punës së Ramës

Në shumicë dërrmuese, qytetarët e Tiranës nuk e vlerësojnë punën që po bën Edi Rama. Sipas sondazhit të ‘Flame Tree Advisors’ në ‘Çim Peka LIVE’,...

Brenda vilës së Hoxhës, dhoma dhe shtrati ku diktatori ndërroi jetë

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve...

A rrezikohet Shqipëria nga tërmetet në Greqi? Përgjigjet sizmiologu i IGJEUM

Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në...

Italia bllokon dërgimin e vaksinave të AstraZenecas në Australi

Qeveria italiane ka bllokuar eksportin e vaksinës së AstraZenecas për në Australi. Përmes këtij vendimi është bllokuar dërgimi i 250.000 dozave të vaksinës, që janë...