E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

Busti i Skënderbeut/Spahiu: Kanë ëndërruar që të jetë më i gjatë se Rama

Dje në Prizren u inaugurua shtatorja e bronztë e “Gjergj Kastriotit- Skënderbeu”. Në Ditën e Flamurit, ditëlindjen e komandantit “Adem Jashari”, dhe daljen e parë publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, u kujtuan dëshmorët e vendit, ku u tha se rrugëtimi i tyre duhet të shërbejë si shembulli më i mirë për vendin.

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, ka komentuar bustin e Skënderbeut. Në një postim në rrjetet sociale, Spahiu shkruan se shqiptarët kanë ëndërruar që Gjergj Kastrioti ka qenë më i gjatë se Edi Rama. Sipas tij, heroizmi nuk buron nga bukuria apo gjatësia.

Statusi

Ky është busti Skënderbeut që u vendos dje në Prizren. Ka plas debati pse e kanë nxjerr 1.90 metra të gjatë.

Shqiptarët kanë ëndërruar që Gjergj Kastrioti ka qenë më i gjatë se Edi Rama. Fantazojnë që ishte 2.10 metra.

Harrojnë që Napoleon Bonapart ishte 1.63 metra dhe kalojë çdo legjendë në historinë e botës.

Heroizmi nuk buron nga bukuria apo gjatësia o popull.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Patozi: Ndryshimi do të vijë nga ata që nuk zgjedhin mëshirën e pushtetit

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi shprehet i bindur se ndryshimi do të vijë nga ata shqiptarë që nuk zgjedhin mëshirën e pushtetit...

Kosovë: KQZ nuk certifikon listën për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë nuk ka certifikuar listën për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët do të garonin më 14 shkurt. Ky vendim...

A ka jetë pas vdekjes? Milioneri ofron shpërblimin e majmë për përgjigjen

Një multimilioner nga Las Vegas, ofron 1 milion dollarë shpërblim për të gjetur përgjigjen e pyetjes: A ka jetë pas vdekjes? Robert Bigelow, 75 vjeç,...

Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen e ish-ministrit, Saimir Tahiri

Gjykata e Lartë ka kalaur për gjykim dosjen penale ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Vendimi është marrë në dhomën e këshillimit në këtë...

O popull, votoni partitë e reja! PD do humbasë më keq se më 2017

Nga: Kreshnik Spahiu Zgjedhjet e 25 Prill nuk do ndryshojnë asgjë. Ky është basti im publik. Populli e ka shumë të vështirë ta kuptojë por...