E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

“Bukë me listë në 2020″/ Basha takim me qytetarët në Fier

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me qytetarët e Fierit.

Ai ka shpërndarë në Facebook një video, ku shihet teksa bisedon me pjesëtarët e një familjeje. Ata i shprehën Bashës të gjitha vështirësitë që ata kanë dhe problemet me të cilat hasen.

“A është jetë kjo, të marrësh bukë me listë në 2020?”, i thotë një nga gratë, ndërkohë që të tjerat i kujtojnë mungesën e punës. Ndërsa më të moshuarat ankohen se në 7 vite nuk u kujtua kush për pensionet.

“Këta nuk kanë zemër për t’i kuptuar problemet tuaja, e kanë mendjen vetëm për të zhvatur”, thotë Basha.

Postimi i plotë:

Me nënat dhe gratë fierake që rrisin fëmijët dhe mbajnë shtëpinë duke u përballur përditë me varfërinë dhe padrejtësitë që rriten. Edhe pse në kushtet e mbijetesës, ato janë me kurajo dhe dinjitet, por edhe me shpresë se #DiteMeTeMira do vijnë për to dhe për familjet e tyre. Sepse fierakët dhe gjithë shqiptarët meritojnë të nesërme më të mirë.
#PotëDëgjoj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Nga: Ilir Beqaj Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në...

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...