E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Bucks mposht Suns, duke fituar kampionatin e parë të NBA në 50 vite

Milwaukee Bucks mposhti Phoenix Suns 105-98 në ndeshjen e 6-të të Finaleve të NBA për të fituar kështu titullin e tyre të parë në 50 vjet.

Giannis Antetokounmpo shënoi 50 pikë për Milwaukee duke i udhëhequr Bucks-at drejt titullit të tyre të parë në NBA që nga viti 1971 dhe drejt titullit të dytë në histori.

Superylli 26-vjeçar, tashmë dy herë MVP i Sezonit të Rregullt NBA, u kurorëzua MVP dhe në Finale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...

E vr*u për pronën/ “I trembem hakmarrjes”, vëllai i vras*sit kërkon mëshirë

Pak ditë më parë, një sherr mes kushërinjve për pronën në Lushnje përfundoi me një të vrarë. Autori i krimit, Kastriot Hasalla pritet të...

‘Cënoi besimin e publikut’, KPA shkarkon prokurorin e Krimeve të Rënda

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA), shkarkoi nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj. Në vendim thuhet se Hajdarmataj ka cënuar besimin...