Aktualitet

Britani/ Kapen me 500 mijë ₤ lëndë narkotike, shqiptarët “përleshen” me policinë


               Publikuar në : 19:57 - 11/12/19 L M

Tre shqiptarë janë kapur nga policia britanike duke trafikuar kokainë të pastër që në treg kapte vlerën 500 paund. Teksa u ndaluan, ata tentuan të sulmonin tre oficerë policie.

Po ashtu, gjatë kontrollit në banesë iu sekuestruan edhe karta identiteti false.

Shqiptarët e arrestuar identifikohen si Denis Markeci, 29 vjeç dhe Endri Cena, 26 vjeç. Ata u akuzuan gjithashtu se posedonin dokumente identiteti të rremë së bashku me Dorian Zilin, 25 vjeç.

Banesa ku ata jetonin u kontrollua dhe u gjetën dokumente identiteti të rremë, përfshirë katër karta identiteti italiane dhe dy rumune, dhe karta bankare të paligjshme.

Të rinjtë shqiptarë do të paraqiten para Gjykatës më datë 3 janar 2020.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT