E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Britani e Madhe “mbyll” dyert për emigrantët. Johnson: Gati për masa ekstreme

Bashkëpunëtorët e kryeministrit Borsi Jonson kanë hartuar një plan radikal për të parandaluar emigracioni e paligjshëm. Ata kanë gjetur mbështetjen e kryeministrit Johnson, i cili e ka parë këtë gjë si prioritare, tashmë që Britania ka filluar zyrtarisht shkëputjen nga BE-ja.

Sipas gazetës “The Telegraph”, Johnson do të vendosë kufizime të reja për hyrjen e emigrantëve të pakualifikuar nga BE dhe vendet e tjera. Sipas tyre, projekti eliminon tërësisht rregullat e vendosura nga ish-kryeministrja Theresa May, të cilët kishin vlefshmëri deri në 2023.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...