E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

“Bravo luaneshë”, Rama dhe Basha entuziast për Distria Krasniqin

Kryeministri Rama dhe kryedemokrati Basha kanë uruar xhudisten kosovare, për triumfin në Lojërat Olimpike. Kryeministri Edi Rama ka uruar xhudisten kosovare, Distria Krasniqi, për fitoren e medaljes së artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Rama e cilëson atë si një luaneshë.

“LUANESHË

Bravo Bravo Bravo

#distriakrasniqi

#KampioneOlimpike

#RESPEKT”, shkruan Rama.

Ndërsa kreu i PD-së ka shpërndarë një foto të saj në Facebook, teksa bashkëngjitur saj ka shkruar: Krenari.

Kosova fitoi medalje ari në Lojërat Olimpike të Tokios. Distria Krasniqi ia ka dalë të triumfojë edhe në finalen e madhe të xhudos, duke siguruar medaljen e artë në kategorinë 48 kg. Ky është një sukses i madh për Krasniqin, teksa kjo është medalja e dytë e artë e Kosovës në historinë e Lojërave Olimpike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...