E mërkurë, 16 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Braçe-Metës: Kemi një jetë që votojmë me letër e laps, pse këtë herë me shpata?

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur ditën e sotme nga Vlora se shqiptarët në zgjedhjet e 25 prillit do të shkojnë të votojnë me pasaporta, me karta dhe me shpata.

Por, pikërisht pjesa e fundit e deklaratës nuk i ka pëlqyer zv.kryeministrit Erion Braçe, i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale është shprehur i habitur për deklaratën e presidentit, duke e pyetur pse këtë herë duhet të veprohet ndryshe.

“President,

PSE DUHET TE VOTOJME ME SHPATA?!

Na u be nje jete qe votojme me leter e laps, PSE KETE HERE DUHET TE VOTOJME ME SHPATA?!

Pastaj ku votojne me shpata sot”, shkruan Braçe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

10 shprehje nga Gynter Gras, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Edhe librat e këqij janë libra, kështu që janë të shenjtë". "E di që Sot të gjitha gjërat kanë sy, se asgjë nuk kalon pa...

Ministri i Jashtëm kroat: Jem krah Kosovës për njohje nga 5 shtete të BE

''Do jemi në krah të Kosovës që të njihet edhe nga pesë vendet që nuk e njohin ende.'' Ministri i Jashtëm i Kroacisë, Gordan...

Kim Jong Un e pranon: Koreja e Veriut po vuan nga kriza ushqimore

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un deklaroi se vendi po përballet me një krizë ushqimore, për shkak të përmbytjeve, situatës së pandemisë...

Takimi me Kurtin/ Vuçiç: Mbase e fyeva, por nuk pendohem

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka folur për takimin e djeshëm që pati në Bruksel, me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në një konferencë për...

Twitter-i bllokoi Presidentin e Nigerisë, ai bllokon Twitter-in në Nigeri

Në mëngjesin e 5 qershorit, 23-vjeçarja Farida Garba (pseudonim)  hapi aplikacionin e saj Twitter për të zbuluar se, si dhe 39 milion përdorues të...