E martë, 20 Tetor, 2020
9 C
Tirana

Braçe ironizon Bashën: Saliu do ishte i denjë për deputet në Gërdec ose Bulevard

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

‘Gjobat për maskat të paligjshme’, /Meta-Ramës: Reflekto, po tremb qytetarët

Presidenti i Republikës, Ilri Meta i bën thirrje qeverisë, që të reflektojë për aktin normativ, që gjobit qytetarët të cilët nuk e mbajnë maskën...

Zëvendës kryeministri Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me deklaratën e kreut të Partisë Demokratike, se ish-kryeministri Sali Berisha mund ta caktojë vetë zonën se ku do të kandidojë për deputet.

Braçe ironizon Bashën në rrjetet sociale, duke shkruar se Berisha do ishte i denjë për të kandiduar në Gërdec dhe në Bulevard.

Ai shprehet se Basha është i detyruar të rrijë me Berishën, përsa aq kohë sa do ish-kryeministri.

”Vrasesi nuk e vret dot kurre urdherdhenesin! Perkundrazi, urdhershenesi mund te qerroje edhe vrasesin! Por deri atehere, jane te detyruar te jene bashke,kudo, ku te doje AY!

Tani a e mbani mend ate komisionin qe ishte risia e madhe e demokratike me profesora famoze qe do bente pastrim? Vate! Ai ishte per te fshehur KUNOTIN, per ta bere me demokratik procesin KUNOTI! Tani profesorat kane nje detyre: Ti gjejne zonen SALY BERISHES! Kaq! A ju japim nje dore?

Une them te kandidoje ne Tropoje! E ka pastruar tani duke vrare e varrosur dhjetera kundershtare! Por mendoj edhe Gerdecin. Aty mund te jete edhe garanti me i afert per biznesin e boronicave ne pritje te rikthehet per tu marre me bombat metalike qe kane mbetur!

Po edhe ne Sarande mund te jete! Aty e duan te gjithe, imagjinoni, i vetmi pas Skenderbeut, ky shtoi territorin shqiptar ne Sarande! Por jam i bindur se Saly Berisha do ishte fiks si deputet ne Bulevard! Ay eshte unik aty, eshte i vetmi qe nga fashizmi qe ka pushkatuar kundershtare aty! Si mendoni ju?”, shkruan Braçe.

Lexo edhe :   Sandër Lleshaj zbulon marrëdhënien që ka me Sali Berishën
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Më qëlluan me pistoletë”, zbardhet telefonata që alarmoi Policinë e Vlorës

Një 27-vjeçar ka denoncuar në Komisariatin e Policisë së Vlorës, së një person ka dashur ta vrasë. Shënjestra ka qënë shtetasi me inicialet M.F....

Nga nesër kufizohet hyrja në Tiranë nga Dogana, ja rrugët alternative 

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj, njoftoi se nga nesër do të kufizohet trafiku në zonën e Unazës së Madhe tek ish sheshi...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sërish izolim?/ Rreth 19 mijë mësues janë trajnuar për mësimin online

Për ti paraprirë çdo situate lidhur me pandeminë, janë marrë masat edhe për trajnimin e mësueve për mësimin online. Shumë mësues kanë rezultuar të...

Familja i jep fund kërkimit për biznesmenin Remzi Hoxha

Familja e Remzi Hoxhës ka bërë të ditur se do t’i jap fund kërkimit të eshtrave të tij. Me rastin e 25-vjetorit të rrëmbimit...