E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

“Bosët e mëdhenj nuk lëvizin me makina të blinduara”, Artan Hoxha zbardh detajet

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë mendimin e tij në lidhje me operacionin ‘blic’ të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, për kontrollin e mjeteve luksoze. Përveç FNSH, në aksion janë të përfshira edhe efektivët e Shqiponjave, Patrullat e Përgjithshme, Policia Kriminale dhe ajo e Qarkullimit Rrugor, ndërsa kontrollet do të vijojnë edhe në ditët në vijim.

Ai tha se krimi i organizuar nuk luftohet me postblloqe në rrugë, referuar aksionit të nisur së fundmi për ndalimin e makinave të blinduara.

Në studion e “Abc News”, Hoxha u shpreh se bosët e mëdhenj nuk lëvizin me makina të blinduara apo të shtrenjta, por me “Smart”. Sipas gazetarit, ata që lëvizin me automjete të blinduara kanë hasmëri dhe i përdorin makinat për t’u ruajtur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...