“Boll, 7×7 nuk bëjnë 42”, Rama i përgjigjet opozitës në këtë mënyrë

Kryeministri Edi Rama kësaj here ka vendosur që t’i përgjigjet opozitës në një mënyrë ndryshe, siç mund ta shihni edhe në videon e mëposhtme.

Kreu i Qeverisë, mëngjesin e sotëm, përmes videos së publikuar në rrjetin social Facebook, i përgjigjet akuzave të opozitës lidhur me tenderat e qeverisë për të përballuar situatën e shkaktuar nga koronavirusi.

MIRËMËNGJES😊nga unë, Luli dhe shokët e tij👖🧍🏻‍♂️👫

Publiée par Edi Rama sur Samedi 25 avril 2020

“Procedurat e tenderimit të përdorura për COVID-19 janë procedura të miratuara ligjore, për lidhjen e kontratave që diktohen nga interesat thelbësore të shtetit.

Po të ishin sekrete nuk do të ishin publike”, sqaron Rama.

Ky i fundit zgjedh që ta mbyllë videon duke iu përgjigjur akuzave të Kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, ndërsa shkruan:

“Boll! 7X7 nuk bëjnë 42”… duke i kujtuar kështu lapsusin kryeopozitarit.