E enjte, 21 Janar, 2021
10 C
Tirana

Boksi merr dritën jeshile, spikat dueli i shqiptarit Albi Sorra

15 duele profesioniste me boksierë nga Shqipëria, Ukraina, Bullgaria, Moldavia, Turqia, Izraeli do të zhvillohen pasditen e sotme në qytetin e Vlorës.

Edhe ky sport duket se ka hedhur pas krahëve vështirësitë e pandemisë dhe ka tashmë dritën jeshile për të zhvilluar aktivitete.

Eventi organizohet nga Alban Alikaj nga Fight Club Vlora, kompania izraelito-moldave B&B Promotions dhe boksieri i njohur shqiptar Albi Sorra, i cili do të ngjitet në ndeshjen e fundit në ring në përballjen kundër bullgarit Radoslav Mitev.

Të gjithë boksierët kryen një ditë më parë peshimet zyrtare ndërsa pozuan me maska në kuadër të masa anti Covid-19.

Duelet të cilat nisin prej orës 18:00 në “Kalçeto Vlora”, e cila do të përdoret për shkak të ambientit të hapur, do të transmetohen në faqen zyrtare të Facebook, Unioni i Boksit Shqiptar dhe do të zhvillohen pa praninë e publikut, shkruan “A2”.

Shqipëria do të kthehet kështu në vendin e 11 në Europë që lejon aktivitet e boksit gjatë periudhës së pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Co*id/ Manastirliu tregon se kur do të kryhet vaksinimi i të gjithë popullatës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha në emisionin “Opinion” se ekzistojnë tre skenarë për vaksinimin e të gjithë popullatës me vaksinën ndaj COVID- 19. Sipas...

“Berisha fshehu provat, Rama zhgënjeu”, Hoxha: 21 janari, krim shtetëror

Gazetari Artan Hoxha, ditën e sotme ka folur sërish në lidhje me ngjarjen e 21 janarit të 10 viteve më parë, ku të vrarë...

Sali Berisha kujton 21 janarin e vitit 2011: Ja pse qëlloi garda

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë versionin e tij të ngjarjes së 21 janarit 2011, ku pas protestave të dhunshme para kryeministrisë mbeten të vrarë...

Twitter bllokon llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA

Kompania Twitter ka bllokuar llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA, pasi kishte postuar përmbajtje që mbronte politikat e Kinës në rajonin Ksinjiangut. Vendimi i...

Të gjitha faktet përse SPAK duhet të thërrasë Berishën për 21 Janarin

Të parin që pashë duke u rrëzuar në tokë, edhe pse nuk qenkësh i vrari i parë, ishte Hekuran Deda, i cili u rrëzua...