E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

”BMW X6” u përfshi nga flakët, biznesmeni: Nuk kam konflikte, duhet të jetë aksidentale

Zbardhet dëshmia e biznesmenit Alfred Cenkollari, pronarit të automjetit tip ”BMW X6” që u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në Pogradec.

Ai tha se nuk ka ndonjë emër të dyshuar në lidhje me ngjarjen dhe djegien e mjetit, pasi sipas tij mjeti është përfshirë nga zjarri në mënyrë aksidentale.

Biznesmeni u shpreh se nuk konflikte me persona të tjerë, duke përjashtuar kështu mundësinë e një zjarrvënie të qëllimshme.

Cenkollari ka shtuar se 1 ditë më parë, ai ka përdorur mjetin për një kohë shumë të gjatë, çka ngre dyshime për një defekt të mundshëm të pësuar pas mesnatës.

Policia po vijon punën për zbulimin e rrethanave dhe shkaqeve të rënies së zjarrit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...