E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

“Blindohet” PD-ja, vendos kamera me rezolucion të lartë

Pas shkelmimit të derës në seli gjatë hyrjes së Berishës, PD-ja është “blinduar”. Një ditë pasi anëtarë të Komisionit të Rithemelimit te PD-së, të udhëhequr nga Sali Berisha shqyen me forcë derën e sallës së mbledhjeve në selinë demokratike, në selinë blu janë marrë masat. Në ambientet e jashtme të godinës është vënë re shtimi i kamerave të sigurisë. Dje, ish-kryeministri Sali Berisha kërcënoi Lulzim Bashën dhe madje i kërkoi të reflektojë e të “dorëzohet” pa kushte.

I riu që theu derën u identifikua dhe denoncua edhe nga vetë Partia Demokratike, e cila përmes disa deklaratave për media bëri me dije se ai është një person me precedent kriminal, ndërsa i bëri thirrje organeve ligjzbatuese ta arrestojnë atë. “Sipas Ministrisë së Brendshme dhe Agjencisë Kombëtare të Krimit në Britaninë e Madhe, shtetasi F. Dauti është cilësuar person i aftë për dhunë ekstreme, dhe një anëtar me ndikim në një rrjet kriminal shqiptar me qendër në Londër i përfshirë në importimin e kokainës”, tha PD.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...