E mërkurë, 20 Janar, 2021
8 C
Tirana

“Blindohen” rrugët e Korçës, i “forti” i Vlorës mbërrin në Gjykatë

Zani Çaushi do të dalë sot para Gjykatës së Korçës, për të kërkuar lirimin me kusht.

Ish-kreu i Bandës së Vlorës është dërguar në Gjykatë nën masa të rrepta sigurie. Mësohet se i gjithë trafiku pranë Gjykatës është bllokuar dhe numri i efektivëve që e shoqërojnë është shtuar.

Çaushi, i cili është dënuar me burgim të përjetshëm, po vuan dënimin në Burgun e Drenovës.

Ai paraqiti kërkesën e tij pak ditë më parë për të fituar lirinë me kusht, me pretendimin se tashmë është rehabilituar dhe do të nisë një jetë normale.

“Jam rehabilituar, kam fëmijë të mitur dhe do të punësohem nëse më lirojnë”, ka thënë ish i forti i Çoles.

Pritet që Prokuroria e Korçës të kundërshtojë kërkesën për lirimin e osh-kreut të bandës së Vlorës. Sipas organit të akuzës, Çaushi nuk plotëson kriteret ligjore për ta përfituar, siç parashikon neni 64 dhe 65 i Kodit të Procedurës Penale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...