E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

“Biznesi i deputetit”, në Shkodër nuk zbatohet urdhri i qeverisë. Vijon ahengu edhe gjatë natës

Akti Normativ i qeverisë për të ndaluar muzikën pas orës 20:00, nga një pjesë po zbatohet e nga një pjesë tjetër dërrmuese jo. Urdhrin e qeverisë nuk e ka zbatuar as kreu i Bashkisë Gjirokastër, Flamur Golemi, pasi ka mbledhur mbrëmjen e djeshme grupin polifonik të qytetit.

Një qytetar ka denoncuar një rast që ka ndodhur në Shkodër, e ndërsa shton se biznesi që vijon ahengun edhe në mbrëmje vonë është i një deputeti.

 

View this post on Instagram

 

🤔

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania) on

Pak ditë më parë, ministrja Manastirliu deklaroi se ndalohet hapja e klubeve të natës, diskove, lounge bareve dhe çdo lloj shërbimi të kësaj natyre në mjedis të mbyllur apo të hapur, përveç restoranteve. Veç kësaj ndalohet muzika pas orës 20:00 në të gjitha mjediset të shërbimeve çfarëdolloji.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...